Cestovné poistenie na Mallorcu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Mallorcu.


Španielsky ostrov Mallorca je najväčším z Baleárskych ostrovov. Turisti ho poznajú ako ostrov citrónovníkov, pomarančovníkov a paliem. Hlavnými lákadlami sú krásna príroda, kultúrne dedičstvo a samozrejme priaznivé podnebie. Slnko tu svieti a hreje viac ako 300 dní v roku a rovnako tak priaznivé podmienky sľubuje aj more.

Zaujímavosti a tipy

Mallorca má veľmi rôznorodú a rozmanitú prírodu. Zatiaľ čo na severozápadnom pobreží sú vidieť skalnaté pobrežia a borovicové lesy, na opačnej strane sa nachádzajú pozvoľna sa zvažujúce piesočné pláže, romantické zátoky a všade na ostrove je možné vidieť rozsiahle sady olivovníkov, figovníkov alebo mandľovníkov.

Na svoje si na Mallorce prídu ako milovníci oddychu na pláži, tak aj aktívni športovci. Pre deti i dospelých sú tu vodné parky a zábavné centrá. Máte radi rušný nočný život? Potom je pre vás Mallorca tá pravá. V miestnych letoviskách nájdete radu barov, reštaurácií, klubov aj diskoték. Mallorca je ostrov, na ktorý rozhodne nezabudnete.

Palma de Mallorca, hlavné mesto, je živé, historické mesto s výbornými kaviarnami, reštauráciami, ktoré sa rozprestiera na pobreží zálivu Bahia de Palma. Mallorca ponúka rozmanité krásy a starobylé centrum. Určite si tu prídu na svoje všetci nadšenci historických pamiatok a krásnych miest.

Porovnanie cestovného poistenia online na Mallorcu

Cestovanie za slniečkom a teplom Slováci doslova milujú. Keďže nemáme more, ani tak priaznivé teplotné podmienky, musíme za nimi občas vyraziť. Cestovanie však nie je iba radosť a veľa zážitkov. Niekedy nás môžu zastihnúť nepríjemnosti v podobe choroby alebo úrazu a pre tieto prípady je lepšie byť pripravený uzavretím cestovného poistenia.

Cestovné poistenie by malo vždy odpovedať typu dovolenky a jej náplni. Aktívni športovci budú vyžadovať odlišné cestovné poistenie ako bežní turisti, ktorí si vystačia so základnou ponukou.

Prečo je vlastne cestovné poistenie nutné? Lekárske ošetrenie v zahraničí je neskutočne drahé a zaplatiť ho z vlastného vrecka môže byť otázkou zadlženia na niekoľko rokov. Preto je lepšie si ho zjednať za pár eur a mať tak zaistenú a zaplatenú zodpovedajúcu starostlivosť.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.