Cestovné poistenie do Madridu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Madridu.


Madrid, hlavné mesto Španielska, ktoré je zároveň najväčším mestom v krajine. Nachádza sa v samotnom centre krajiny a žije tu viac ako 3,3 miliónov obyvateľov. Madrid je považované za politické, ekonomické a kultúrne centrum Španielska. Pre turistov je zaujímavý vďaka bohatej histórii, architektonickým pamiatkam i rušnému kultúrnemu a spoločenskému životu.

Zaujímavosti a tipy

Madrid je rušné a aktívne mesto, kde si na svoje prídu milovníci pamiatok, ale aj tí, ktorí dávajú prednosť nočnému životu. Centrom mesta je madridské námestie Plaza Mayor, kde sa nachádzajú útulné kaviarne a reštaurácie. Významnou pamiatkou je tiež palác Palacio real a zabudnúť by sme nemali na hlavnú ulicu Grand Via, ktorá je tepnou celého mesta. Nachádzajú sa tam výstavné budovy, hotely, divadlá a obchody. V Madride sa nachádzajú tri hlavné múzea, ktoré obsahujú zbierky zo všetkých historických období, vrátane súčasnosti. Hlavnou výhodou je možnosť vstupu do múzea Prada zadarmo vždy večer po 18. hodine. Zaujímavým miesto je aj nádražie Atocha, v ktorého centre sa nachádza tropická záhrada s vodnými korytnačkami. Ak ste veľký športový fanúšik, svätostánok futbalového klubu Realu Madrid, štadión Santiago Bernabéu stojí rozhodne za návštevu. Okrem štadiónu Realu v Madride tiež nájdete štadión konkurenčného tímu, Stadion Wanda Metropolitano, kde hráva Atlética Madrid.Najlacnejšie cestovné poistenie do Madridu

Chcete si naozaj užiť predĺžený víkend alebo dovolenku v Madride? Nezabudnite na cestovné poistenie. Náklady vám zvýši len o pár eur, ale pritom získate finančné zaistenie v prípade choroby alebo úrazu a pokiaľ si zjednáte patričné pripoistenia, budú chránené aj vaše batožiny alebo peniaze, vložené do zájazdu cez cestovnú kanceláriu.

Čo všetko také cestovné poistenie zahŕňa? Cestovné poistenie sa vzťahuje na liečbu a ošetrenie v zahraničí. Okrem základného ošetrenia zahŕňa tiež potrebné lieky, nutnú hospitalizáciu a prevoz, v najhoršom prípade i prevoz ostatkov do republiky. Súčasťou cestovného poistenia sú tiež asistenčné služby, ktoré vám v prípade potreby poskytnú radu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.