0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie na Madeiru

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Madeiru.

12 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie na Madeiru

Portugalský ostrov Madeira býva tiež označovaný ako “Ostrov kvetín”, “Zelený raj” alebo „Perla Atlantiku”. Jedná sa o menší ostrov, ktorý meria na diaľku 57 km a na šírku len 22 km. Jedná sa však tiež o ostrov s hornatým povrchom vo vnútrozemí a tak veľmi často budí dojem rozľahlého a divokého ostrova.

Zaujímavosti a tipy

Čo Madeira ponúka turistom? Okrem celoročného teplého podnebia si tu môžu turisti užiť nielen oddychu na krásnych plážach, ale vďaka tunajším horám tiež aktívnej činnosti. Krásna je príroda, ktoré je vďaka priaznivým klimatický podmienkam veľmi bohatá. Vo voľnej prírode sa darí orchideám a ďalším exotickým kvetinám. Hory ponúkajú veľa príležitostí k menej alebo viacej náročným túram. Z vrcholkov hôr Pico de Areiro a Pico de Ruiv je možné vidieť celý ostrov.

Za návštevu určite stojí botanická záhrada Jardim de Botanico a záhrada u vily Quinta de Palheiro Ferreiro alebo chodníky okolo zavlažovacích kanálov Levadas, ktoré sa nachádzajú po celom ostrove. K najstarším osadám patrí Sao Vicente s malebným centrom. K hlavným pamiatkam patrí katedrála Sé v meste Funchalu, ktorá pamätá kolonizáciu ostrova.

Cestovné poistenie na Madeiru

Online cestovné poistenie na Madeiru

Plánujete dovolenku na ostrov Madeira a hľadáte najvýhodnejšie cestovné poistenie s dobrým rozsahom? Prostredníctvom našej kalkulačky si môžete porovnať možnosti cestovného poistenia online a veľmi jednoducho, ľahko a hlavne rýchlo uzavrieť výhodné a lacné poistenie podľa vašich požiadaviek.

K čomu vlastne cestovné poistenie slúži? Jednoducho povedané sa jedná o poistenie, ktoré vám poskytne finančnú istotu vo chvíli, kedy budete potrebovať lekársku starostlivosť z dôvodu choroby alebo úrazu. Poisťovňa za vás uhradí všetky náklady spojené s liečbou a to až do výšky zjednaných poistných limitov, ale to nie je všetko. K základnému balíčku si môžete podľa ponuky konkrétnej poisťovne zjednať radu doplnkových pripoistení, ktoré poistnú ochranu rozšíria napr. o vašu batožinu alebo domácich miláčikov.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7