Cestovné poistenie na Madagaskar

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Madagaskar.


Štvrtý najväčší ostrov na svete je známy pod názvom Madagaskar a nachádza sa v Indickom oceáne na východ od Mozambiku. Madagaskarská kultúra je veľmi odlišná od zbytku ostatnej Afriky. Potenciál cestovného ruchu je tu obrovský, ale rozvíjať sa začína veľmi pomaly. Ostrov sa môže pochváliť veľmi bohatou a rozmanitou faunou a flórou, ktorá sa nachádza len na tomto ostrove.

Dôležité informácie pred cestou

K dovolenke na Madagaskar je potreba vízum, ktoré môžete získať na madagaskarskom veľvyslanectve v Moskve. Jeho platnosť je jednorazová a platí 1 mesiac. Cena sa pohybuje na čiastke 35 dolárov. Predĺženú platnosť víza na 90 dní možno získať za 84 dolárov. Pred plánovanou cestou je vhodné sa informovať o aktuálnych podmienkach vstupu.

Povinné očkovanie na Madagaskare nie je, ale odporúča sa očkovanie proti malárii, žltačke typu A a B, tetanu, brušnému týfusu, besnote a cholere.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Ostrov bol dlho izolovaný a vďaka tomu sa tu vyvinula jedinečná endemická flóra a fauna. Práve na Madagaskare sa vyskytuje viac ako 50 druhov lemurov a rastú tu majestátne baobaby. Okúzľujúcu krajinu tvoria vápencové ihly, ktoré nájdete najmä v rezerváciách Ankarana a Bemaraha. Na Madagaskare sa nachádza množstvo úchvatných národných parkov a rezervácií, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO.


Čo by vám pri návšteve Madagaskaru rozhodne nemalo uniknúť, je návšteva hlavného mesta Antananarivo, skalné útvary Tsingy de Bemaraha, pohorie Andringitra, domorodé dediny, krásna pláž na ostrove Nosy Be a pekným zážitkom je plavba pirogou po miestnych riekach. Medzi najkrajšie národné parky patria Parc National de Montagne d´Ambre, Isalo, Ranomafana, Marojejy, Mananara a ďalší. Z rezervácií určite stojí za zmienku najväčšia rezervácia na západe Ankarana a Réserve Forestiére de Ampijoroa.

O cestovnom poistení na Madagaskar

Dovolenku na Madagaskare si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť  cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie

  • hospitalizáciu

  • nutné lieky

  • liečbu

  • naliehavé prevozy

  • repatriáciu

  • prevoz telesných ostatkov

To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu. Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.