Cestovné poistenie do Los Angeles

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Los Angeles.


Los Angeles je po New Yorku druhé najväčšie mesto Spojených štátov amerických a veľmi často sa používa len skratka L.A. Los Angeles sa nachádza na západe Spojených štátov v Kalifornii a je považované za metropolitné centrum. Na rozdiel od New Yorku sú tu predovšetkým nízke domy a pár mrakodrapov, z ktorých najvyšší je US Library Tower a boli postavené len v časti Downtown.

Zaujímavosti a tipy

Los Angeles je hlavným ekonomickým, priemyslovým, výrobným, obchodným, kultúrnym a zábavným centrom v Kalifornii. Mesto Los Angeles sa tiež preslávilo vďaka filmovému priemyslu, ktorý tu reprezentuje Hollywood. Rovnako ako v mnohých veľkých amerických mestách aj tu žije multikultúrne obyvateľstvo. Medzi hlavné lákadla patria  napríklad Hollywood, Čínske a Egyptské divadlo, luxusní hotel Roosevelt, nebezpečná štvrť Watts (centrum losangeleských gangov), štvrť Beverly Hills, štadión Rosebowl, Manhattan a Long Beach. Ak máte naplánovanú cestu do Ameriky, rozhodne L.A. nevynechajte.


Najlacnejšie cestovné poistenie do L.A

Cestujete do Ameriky a plánujete mimo iné navštíviť aj Los Angeles? Potom vám prajeme šťastnú cestu bez nehôd. Pre istotu však majte zjednané kvalitné cestovné poistenie. Nech sa vám už prihodí čokoľvek, vďaka cestovnému poisteniu budete dostatočne finančne zaistení. Liečba v zahraničí a najmä mimo Európu je veľmi drahá.

V našej online kalkulačke nájdete rôzne ponuky cestovného poistenia od viacerých slovenských poisťovní. Jednoducho si jednotlivé ponuky porovnajte a zistite, ktorá z poisťovní vám ponúkne najvýhodnejšie cestovné poistenie za najlepšiu cenu. Cestovné poistenie tak môžete uzavrieť online a cestovať tak s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.