Cestovné poistenie do Lisabonu

Hlavným mestom Portugalska je už od 13. storočia Lisabon, ktorý je zároveň najväčším mestom v Zemi. Žije tu viac ako pol milióna obyvateľov, ale s prímestskými časťami mesta je počet obyvateľov v skutočnosti omnoho vyšší.

Spočítať
ceny

Lisabon má veľmi bohatú históriu, ktorá siaha až do 12. storočia pred Kristom a pamätá vládu Rimanov i vpád Vandalov a Maurov. Práve od Maurov prevzali Portugalci tzv. kachličkové umenie, tzv. azulejos, čo je typický prvok u portugalskej architektúry.

Za najkrajšiu pamiatku Lisabonu sa považuje kláštor sv. Jeronyma z dôb zámorských koloniálnych výprav s nádhernými fasádami a cudzokrajnými motívmi. Najstaršou časťou mesta je Alfami, ktorá je obľúbená vďaka spleti malých a roztomilých uličiek. Na každom rohu narazíte na reštaurácie a bary. Strážna veža a maják Torre de Belém zo 16. Storočia stojí na ostrovčeku Tejo a je považovaný za symbol mesta. Za návštevu tiež stojí zrúcanina hradu sao Jge, ktorá sa týči na kopci nad mestom.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Lisabonu

Lisabon je krásne prímorské európske mesto, ktoré stojí za návštevu. Prehliadnuť si miestne  pamiatky a poznať tunajšiu kultúru je rovnako dôležité ako byť dobre poistený. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí ďaleko a aj v civilizovanom meste Vás môže stretnúť nejaká nemilá udalosť, na ktorú je dobré byť pripravený.

Cestovné poistenie stojí len pár korún a pritom Vám poskytne finančnú istotu vo chvíli, kedy je to potreba. Stačí menší úraz alebo ľahká choroba a ošetrenie Vám príde i na stovky eur, no nie však s cestovným poistením, ku ktorému si môžete pripoistiť navyše tiež batožinu či storno zájazdu. Na stránkach www.superpoistenie.sk si ľahko a hlavne rýchlo zjednáte cestovné poistenie on-line.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením