Cestovné poistenie do Lisabonu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Lisabonu.


Hlavným mestom Portugalska je už od 13. storočia Lisabon, ktoré je dnes veľkolepou metropolou, ktorá ukrýva obrovské množstvo historických pamiatok. Žije tu viac ako pol milióna obyvateľov, ale s prímestskými časťami mesta je počet obyvateľov v skutočnosti omnoho vyšší. Toto miesto si jednoducho zamilujete i vďaka výnimočných výhľadov, ktoré vám vezmú dych.

Zaujímavosti a tipy

Lisabon má veľmi bohatú históriu, ktorá siaha až do 12. storočia pred Kristom a pamätá vládu Rimanov i vpád Vandalov a Maurov. Práve od Maurov prevzali Portugalci tzv. kachličkové umenie, tzv. azulejos, čo je typický prvok u portugalskej architektúry.

Za najkrajšiu pamiatku Lisabonu sa považuje kláštor sv. Jeronyma z dôb zámorských koloniálnych výprav s nádhernými fasádami a cudzokrajnými motívmi. Najstaršou časťou mesta je Alfami, ktorá je obľúbená vďaka spleti malých a roztomilých uličiek. Na každom rohu narazíte na reštaurácie a bary. Strážna veža a maják Torre de Belém zo 16. Storočia stojí na ostrovčeku Tejo a je považovaný za symbol mesta. Za návštevu tiež stojí zrúcanina hradu sao Jge, ktorá sa týči na kopci nad mestom.Najlacnejšie cestovné poistenie do Lisabonu

Lisabon je krásne prímorské európske mesto, ktoré stojí za návštevu. Prehliadnuť si miestne  pamiatky a poznať tunajšiu kultúru je rovnako dôležité ako byť dobre poistený. Ako sa hovorí, nešťastie nechodí ďaleko a aj v civilizovanom meste vás môže stretnúť nejaká nemilá udalosť, na ktorú je dobré byť pripravený.

Cestovné poistenie stojí len pár eur a pritom vám poskytne finančnú istotu vo chvíli, kedy je to potreba. Stačí menší úraz alebo ľahká choroba a ošetrenie vás vyjde i na stovky eur, no nie však s cestovným poistením, ku ktorému si môžete pripoistiť navyše tiež batožinu či storno zájazdu. V našej kalkulačke cestovného poistenia nájdete prehľad jednotlivých ponúk a tak si ľahko a hlavne rýchlo zjednáte cestovné poistenie online.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.