Cestovné poistenie na Lesbos

Lesbos je grécky ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Egejského mora, ktorý má vlastný typický charakter, ľahko odlišný od ostatných ostrovov. V podstate sa jedná o ostrov, ktorý má svoj vlastný špecifický svet, históriu i kultúru. Lesbos si stále zakladá na tradičnom spôsobe života, ktorý cestovný ruch a masová turistika doteraz nenarušil.

Spočítať
ceny

Ostrov Lesbos je spojovaný s menami niekoľkých významných bájnych postáv i skutočných umelcov. Žila tu napríklad starogrécka poetka Sapfó, filozof Aristoteles, filozof a etik Epikúros a bájkar Ezop, ktorého bájky sú stále obľúbené. Podľa povestí bol ostrov tiež domovom bohyne umenia Múzy.

Hlavným mestom ostrova je mesto Mytylini, ktoré je dôkazom, že spojenie európskej a orientálnej architektúry bude mať vždy veľké kúzlo. Z antických pamiatok stojí za zmienku akvadukt v Morii a pevnosť Molyvos. V západnej časti ostrova je možné vidieť kamenný les, čo je skutočná geologická rarita, ktorú môžete vidieť len tu a v USA. Na niekoľkých miestach sa nachádzajú termálne pramene s teplotou okolo 45°C. Medzi najznámejšie turistické letoviská patria Petra, Skala Kalloni a Anaxos.


Porovnávanie cestovného poistenia on-line na Lesbos

Cestovanie je vášeň mnohých ľudí a Grécko je na cestovanie a poznávanie ako stvorené. Cestujte bezpečne a s kvalitným cestovným poistením od www.superpoistenie.sk, vďaka ktorému budete mať kdekoľvek a kedykoľvek zaistenú zodpovedajúcu lekársku starostlivosť, ktorú uhradí poisťovňa až do výšky poistného limitu. Na našich stránkach si ľahko porovnáte ponuky od rôznych poisťovní a víťaznú ponuku si hneď zjednáte on-line.

Na čo sa cestovné poistenie vzťahuje? Cestovne poistenie zahrňuje úhradu liečebných nákladov za chorobu alebo úraz. Patrí sem nielen ošetrenie, ale aj lieky, zákroky, prevozy, hospitalizácia a v prípade nutnosti i repatriácia. Navyše si môžete vybrať z rady pripoistení a svoju poistnú ochranu rozšíriť napr. o poistenie úrazu, batožiny alebo storna zájazdu.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením