Cestovné poistenie na Lesbos

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Lesbos.


Lesbos je grécky ostrov ležiaci v severovýchodnej časti Egejského mora, ktorý má vlastný typický charakter, ľahko odlišný od ostatných ostrovov. V podstate sa jedná o ostrov, ktorý má svoj vlastný špecifický svet, históriu i kultúru. Lesbos si stále zakladá na tradičnom spôsobe života, ktorý cestovný ruch a masová turistika doteraz nenarušil.

Zaujímavosti a tipy

Ostrov Lesbos je spojovaný s menami niekoľkých významných bájnych postáv i skutočných umelcov. Žila tu napríklad starogrécka poetka Sapfó, filozof Aristoteles, filozof a etik Epikúros a bájkar Ezop, ktorého bájky sú stále obľúbené. Podľa povestí bol ostrov tiež domovom bohyne umenia Múzy.

Hlavným mestom ostrova je mesto Mytylini, ktoré je dôkazom, že spojenie európskej a orientálnej architektúry bude mať vždy veľké kúzlo. Z antických pamiatok stojí za zmienku akvadukt v Morii a pevnosť Molyvos. V západnej časti ostrova je možné vidieť kamenný les, čo je skutočná geologická rarita, ktorú môžete vidieť len tu a v USA. Na niekoľkých miestach sa nachádzajú termálne pramene s teplotou okolo 45°C. Medzi najznámejšie turistické letoviská patria Petra, Skala Kalloni a Anaxos.


Online cestovné poistenie na Lesbos

Cestovanie je vášeň mnohých ľudí a Grécko je na cestovanie a poznávanie ako stvorené. Cestujte bezpečne a s kvalitným cestovným poistením od www.superpoistenie.sk, vďaka ktorému budete mať kdekoľvek a kedykoľvek zaistenú zodpovedajúcu lekársku starostlivosť, ktorú uhradí poisťovňa až do výšky poistného limitu. Na našich stránkach si ľahko porovnáte ponuky od rôznych poisťovní a víťaznú ponuku si hneď zjednáte online.

Na čo sa cestovné poistenie vzťahuje? Cestovné poistenie zahrňuje úhradu liečebných nákladov za chorobu alebo úraz. Patrí sem nielen ošetrenie, ale aj lieky, zákroky, prevozy, hospitalizácia a v prípade nutnosti i repatriácia. Navyše si môžete vybrať z rady pripoistení a svoju poistnú ochranu rozšíriť napr. o poistenie úrazu, batožiny alebo storna zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.