Cestovné poistenie do Lefkady

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Lefkady.


Pri západnom pobreží gréckej pevniny leží Iónsky ostrov Lefkada, ktorý sa vyznačuje pokojnou atmosférou i úžasnou prírodou. Hlavným rysom ostrova sú vápencové krasové hory, zelené kopce aj desiatky zátok a pláží, ktoré lemujú pobrežie s priezračne čistým morom. Najvyššou horou je Stavrota, ktorej vrchol dosahuje výšky 1 182 metrov nad morom. Tiež údolia na Lefkade sú veľmi úrodné a pestujú sa tu citrusové plody, zelenina, vinná réva a samozrejme olivy.

Zaujímavosti a tipy

Pláže na Lefkade majú belostnú farbu vďaka vápencovému piesku a more sa tak vyznačuje azúrovou farbou. Najkrajšie pláže sú Kathisma, Avali, Milos, Porto Katsiki, Afiofilli alebo Egremmi. Nielen tunajšie pláže, ale aj okolité dedinky stoja za návštevu. Milovníci histórie by nemali zabudnúť na mys Dukato, z ktorého údajne skočila poetka Sapfó a spáchala samovraždu z nešťastnej lásky. Na severe ostrova se nachádza kláštor Faneromeni a stredoveká pevnosť Santa Maura. Na východe ostrova môžete vidieť úchvatné vodopády či zátoku Sýbotu s krasovými jaskyňami na juhovýchode.

Porovnanie cestovného poistenia on-line do Lefkady

Zjednajte si najlacnejšie cestovné poistenie cez online kalkulačku, veľmi jednoducho a rýchlo. S cestovným poistením budete cestovať oveľa bezpečnejšie a bez obáv. Cestovné poistenie vám za pár centov denne ponúka finančnú istotu na cestách. Či už sa vám prihodí drobný úraz alebo vás začne bolieť zub, s cestovným poistením máte zaistenú a hlavne zaplatenú zodpovedajúcu lekársku starostlivosť.

Súčasťou cestovného poistenia je úhrada liečebných nákladov a tiež asistenčné služby. Podľa ponuky poisťovní si tiež môžete zjednať radu doplnkových poistení, ktoré poistnú ochranu rozšíria, napríklad o poistenie batožiny alebo storna zájazdu, čo je výhodné najmä vtedy, ak plánujete dovolenku na niekoľko mesiacov dopredu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.