Cestovné poistenie na Krétu

Kréta je grécky ostrov, ktorý sa môže pochváliť dlhoročnou a významnou minulosťou. Kedysi pred mnohými tisícmi rokov tu žila vyspelá Minojská civilizácia, ktorá tu zanechala radu historických pamiatok a ovplyvnila mnoho ďalších kultúr a civilizácií.

Spočítať
ceny

Kréta je najjužnejšie položeným gréckym ostrovom, oddeľujúcim Líbyjské a Egejské more. Má prevažne hornatý povrch a najvyššie vrcholy presahujú výšku 2 400 metrov n. m. Podnebie je však stredozemné a teda po väčšiu časť roka veľmi priaznivé. Najkrajšie pláže sa nachádzajú na severnom pobreží. Južné pobrežie je zasa ideálnym miestom na potápanie. Krásne je aj vnútrozemie a úchvatné hory.

Za návštevu samozrejme stojí rada krétskych miest. Hlavné mesto Heraklion je zároveň medzinárodným prístavom a akousi vstupnou bránou na Krétu. Práve tu sa nachádza najvýznamnejšie pamiatka, ktorou je palác Knossos, kde kedysi sídlil vládca ostrova.  Nie je to však jediný minojský palác, ďalšími sú Zakros, Malia, Festos a veľa ďalších. Knossos je však najväčší. Aj ďalšie mestá sa môžu pochváliť veľkým množstvom historických pamiatok a najkrajším mestom je vraj Chania, ktoré leží v západnej časti ostrova.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Krétu

Grécko je veľmi obľúbenou turistickou destináciou slovenských turistov a ročne ich na gréckych ostrovoch trávi dovolenku stovky, možno aj tisíce. Turisti vyhľadávajú priaznivé počasie, priezračné more, piesočné pláže i krásne mestá, plné turistických pamiatok. Aby Vaša dovolenka bola skutočne pohodová, nezabudnite tiež na cestovné poistenie, ktoré Vám zaistí dostatočnú finančnú istotu aj nie v zrovna príjemných chvíľach.

Sú situácie, ktoré pohodovej dovolenke neprispejú, jedná sa o choroby, úrazy alebo stratené batožiny. Cestovné poistenie ich vzniku síce nezabráni, ale finančne Vás podporí. Z cestovného poistenia je krytá lekárska starostlivosť vrátane všetkých nákladov a v prípade pripoistení môže zahrňovať aj batožiny a storno zájazdu. Ak chcete o cestovnom poistení vedieť viac, navštívte stránky www.superpoistenie.sk.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením