Cestovné poistenie na Krétu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Krétu.


Kréta je grécky ostrov, ktorý sa môže pochváliť dlhoročnou a významnou minulosťou. Kedysi pred mnohými tisícmi rokov tu žila vyspelá Minojská civilizácia, ktorá tu zanechala radu historických pamiatok a ovplyvnila mnoho ďalších kultúr a civilizácií.

Zaujímavosti a tipy

Kréta je najjužnejšie položeným gréckym ostrovom, oddeľujúcim Líbyjské a Egejské more. Má prevažne hornatý povrch a najvyššie vrcholy presahujú výšku 2 400 metrov n. m. Podnebie je však stredozemné a teda po väčšiu časť roka veľmi priaznivé. Najkrajšie pláže sa nachádzajú na severnom pobreží. Južné pobrežie je zasa ideálnym miestom na potápanie. Krásne je aj vnútrozemie a úchvatné hory.

Za návštevu samozrejme stojí rada krétskych miest. Hlavné mesto Heraklion je zároveň medzinárodným prístavom a akousi vstupnou bránou na Krétu. Práve tu sa nachádza najvýznamnejšie pamiatka, ktorou je palác Knossos, kde kedysi sídlil vládca ostrova.  Nie je to však jediný minojský palác, ďalšími sú Zakros, Malia, Festos a veľa ďalších. Knossos je však najväčší. Aj ďalšie mestá sa môžu pochváliť veľkým množstvom historických pamiatok a najkrajším mestom je vraj Chania, ktoré leží v západnej časti ostrova.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Krétu

Grécko je veľmi obľúbenou turistickou destináciou slovenských turistov a ročne ich na gréckych ostrovoch trávi dovolenku tisíce. Turisti vyhľadávajú priaznivé počasie, priezračné more, piesočné pláže i krásne mestá, plné turistických pamiatok. Aby vaša dovolenka bola skutočne pohodová, nezabudnite tiež na cestovné poistenie, ktoré vám zaistí dostatočnú finančnú istotu aj nie v zrovna príjemných chvíľach.

Sú situácie, ktoré pohodovej dovolenke neprispejú, jedná sa o choroby, úrazy alebo stratené batožiny. Cestovné poistenie ich vzniku síce nezabráni, ale finančne vás podporí. Z cestovného poistenia je krytá lekárska starostlivosť vrátane všetkých nákladov a v prípade pripoistení môže zahrňovať aj batožiny a storno zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.