Cestovné poistenie na Kostariku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Kostariku.


Na Panamskej šijí medzi Panamou a Nikaraguou leží Kostarická republika, krajina s neskonale pestrou flórou a faunou. Takmer štvrtinu územia zaberajú chránené územia a národné parky. Kostarika je ideálnou krajinou pre milovníkov nedotknutej prírody. Pobrežie Kostariky je dlhé cez tisíc kilometrov a priamo láka k leňošeniu na pláži.

Dôležité informácie pred cestou

S cestovným pasom si vystačí cestovateľ, ktorý neplánuje pobyt na Kostarike dlhší ako 90 dní. Je ale vhodné sa o aktuálnych podmienkach vstupu informovať vždy pred plánovanou cestou.

Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa očkovanie proti tetanu, malárii, žltačke typu A a B a brušnému týfusu. Do určitých oblastí je doporučené i očkovanie proti cholere a besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Kostarika je považovaná za jedno z najkrajších miest strednej Ameriky, hoci sa jedná o pomerne malú krajinu. Pre cestovateľov, jazdiacich za historickými pamiatkami táto krajina moc zaujímavá nie je, zato milovníci prírodných krás si prídu na svoje. Práve na Kostarike sa nachádza veľké množstvo prírodných parkov, v ktorých sa nachádza úchvatná príroda, sopky, jazerá, jaskyne, pláže a samozrejme priezračne čisté more. Okrem prírody si na Kostarike môžete užiť najrôznejšie športové aktivity i kultúrne akcie v podobe festivalov a slávností.

Čo by vám každopádne na Kostarike nemalo uniknúť, je návšteva aktívnych sopiek Poás a Irazú, národných parkov La Amistad, Kokosový ostrov, národný morský park Marino Las Baulas, múzeum korytnačiek v Tortuquero a najkrajšie pláže Playa del Coco a Golfito.

O cestovnom poistení na Kostariku

Kostarika je určite krásnym miestom na prežitie dovolenky. Pri príprave však nezabudnite tiež na uzavretie  cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia,

  • úrazu,

  • úmrtia.Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie: úrazové pripoistenie, pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožín, pripoistenie zodpovednosti, pripoistenie storna zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.