Cestovné poistenie na Kos

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Kos.


Grécko tvorí nielen pevnina, ale tiež desiatky menších alebo väčších ostrovov. Jedným z tých menších je ostrov Kos, ktorý sa nachádza v hlbokom zálive neďaleko tureckého pobrežia. Kos je pokrytý malými dedinkami a plážami, ktoré zaberajú podstatnú časť ostrova. Aj cez svoju veľkosť sa však jedná o nezabudnuteľný ostrov s krásnou prírodou a bohatou históriou, ktorú dokladajú mnohé pamiatky už z antickej doby.

Zaujímavosti a tipy

Ostrov Kos je vhodný najmä pre tých, ktorí majú radi krásnu prírodu, čisté more a kľudné prostredie. Nečakajte rušný nočný život a bohatý cestovný ruch. Zato sa však môžete tešiť na väčšiu pohostinnosť miestnych obyvateľov. Tunajšie vynikajúce jedlá nezabudnite ochutnať v niektorej z miestnych taverien.Vďaka sopečnej činnosti tu môžu turisti navštíviť niektorý z termálnych prameňov. V okolí ostrova sa nachádza ďalších 9 gréckych ostrovov (Rhodos, Kalymnos, Patmos a ďalšie), ktoré je možné navštíviť. V hlavnom meste Kos sa nachádza zachovalá pevnosť rytierov sv. Jana s kamennými hradbami, ktoré bola vybudovaná na obranu ostrova a jeho prístavu.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Kos

Dovolenka by mala byť predovšetkým časom, ktorý strávite presne podľa svojich predstáv a bez nepríjemných zážitkov. K pocitu väčšej istoty prispeje komerčné cestovné poistenie a to za pár centov denne. S cestovným poistením budete mať po celú dobu dovolenky istotu, že v prípade nutnosti vám bude poskytnutá zodpovedajúca lekárska starostlivosť, ktorú zaplatí poisťovňa.

Bez cestovného poistenia si musí prípadné ošetrenie alebo liečbu hradiť turista sám a šetriť na zdraví sa určite nevypláca. Zdravotná starostlivosť v zahraničí je výrazne drahšia ako u nás a aj za menší úraz potom turista zaplatí dokonca stovky eur. V prípade väčšieho zákroku môže ísť o tisíce eur. Cestovné poistenie si ľahko a hlavne online uzavriete prostredníctvom našej online kalkulačky.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.