Cestovné poistenie na Korziku

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Korziku.


V Stredozemnom mori sa nachádzajú stovky ostrovov a ostrovčekov. Tretím najväčším ostrovom je Korzika, ktorá leží 170 km od francúzskeho pobrežia 80 km od talianskeho pobrežia. Jedná sa o autonómnu súčasť Francúzska, ale sami Korzičania sa považujú za samostatných.

Zaujímavosti a tipy

Korzika sa pýši neobyčajnými prírodnými krásami, ktoré sú stále v mnohých prípadoch nedotknuté ľudskou civilizáciou. Na pobreží dlhom tisíc km sa nachádzajú pieskové pláže, rybárske dedinky, skalnaté previsy i dramaticky vypadajúce útesy. Vo vnútrozemí môžete vidieť úchvatné žulové pohorie s vrcholkami vo výške až 2 170 metrov n. m., ktoré sú v zime pokryté snehom. Korzika býva tiež nazývanou ako „hora v mori“.

Turisti milujú Korziku práve vďaka jej rozmanitosti. Užiť si môžu teplého mora a pieskových pláží i výletov do hôr. Horské priesmyky je možné navštíviť peši, autom, na bicykli a dokonca aj na koňoch. Korziku tiež vyhľadávajú milovníci vodných športov, pretože miestne rieky a horské bystriny je možné zvládnuť na kajaku alebo na kanoe.  Hory zasa s obľubou navštevujú horolezci a vidieť môžete aj rogala.Najlacnejšie cestovné poistenie na Korziku

Korzika je úchvatným miestom na prežitie dovolenky a na svoje si tu prídu turisti, túžiaci po oddychu na pláži, ale aj tí, ktorí dovolenku trávia radi aktívne. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, ani v jednom prípade by ste nemali cestovať na Korziku nepoistení. Cestovné poistenie by malo byť súčasťou vašej cesty... a prečo?

Nielen u nás doma, ale tiež v zahraničí môže dôjsť k menšiemu úrazu alebo ochorieť a návšteve doktora sa nevyhnete. Bohužiaľ však lekárska starostlivosť nevychádza v zahraničí tak lacno ako u nás a aj menšie ošetrenie vám príde na tisíce eur. Práve preto je dobré mať uzavreté cestovné poistenie, ktoré za vás všetko uhradí. Kliknite na online kalkulačku nižšie a uzavrite výhodné cestovné poistenie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.