Cestovné poistenie na Korfu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Korfu.


Grécko má veľmi bohatú históriu, čo platí aj pre grécke ostrovy. Jedným z najzaujímavejším je Korfu, posledná zastávka Odysea na jeho dlhoročnom putovaní. Korfu alebo grécky Kerkyra je miestom, kde sa odohrala rada antických povestí aj skutočných historických príbehov.

Zaujímavosti a tipy

Jedná se o druhý najväčší ostrov v Iónskom mori, ktorého nenarušenú krajinu tvoria vápencové pohoria na severe a na juhu mierne zelené kopce. Vďaka veľkému množstvu cyprusových, olivových a pomarančových hájov býva Korfu označovaný ako "Smaragdový ostrov". To všetko a k tomu priaznivé podnebie láka každoročne mnoho turistov k návšteve tohto kúzelného ostrova.

Na ostrove Korfu si nezabudnuteľnú dovolenku užije každý. Milovníci pláží ocenia pieskové pláže a čisté more. Aktívni športovci využijú tunajšiu krajinu k mnohým výletom a milovníkov historických pamiatok zaujmú tunajšie starobylé kláštory a antické pamiatky. Z tunajších miest je najkrajšie hlavné mesto, ktoré sa vyznačuje benátskou atmosférou a rušným denným i nočným životom.

Porovnanie cestovného poistenia online na Korfu

S cestovným poistením budete cestovať oveľa bezpečnejšie a bez starostí. Za pár eur denne vám ponúka finančnú istotu na cestách a nech sa vám už stane drobný úraz alebo vás začne bolieť zub, s cestovným poistením máte zaistenú a hlavne zaplatenú zodpovedajúcu lekársku starostlivosť.

Cestovné poistenie je predovšetkým poistením liečebných nákladov, ktoré zahŕňajú ošetrenie, liečbu, lieky, lekárske zákroky, prevozy, hospitalizáciu i repatriáciu. K základnému balíčku je však možné zjednať tiež ďalšie doplnkové pripoistenia a získať tak širšiu poistnú ochranu. Cestovné poistenie nie je vzhľadom k cenám ošetrení nijako drahé a vychádza na pár eur denne. Porovnajte si ceny cestovného poistenia od jednotlivých poisťovní a uzavrite ho jednoducho, online cez našu kalkulačku.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.