Cestovné poistenie do Kodane

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Kodane.


Hlavným mesto Dánskeho kráľovstva je Kodaň, ktoré je zároveň najväčším mestom v krajine. Nachádza sa vo východnej časti krajiny a žije tu približne dva milióny obyvateľov. Kodaň je považované za hlavné ekonomické, hospodárske, politické, obchodné, kultúrne vedecké a športové centrum Dánska. Navyše je známe svojim ekologickým prístupom a patrí k ekologicky najšetrnejším mestám na svete.

Zaujímavosti a tipy

V Kodani sa nachádzajú turistické miesta ako sú zámky, paláce alebo kostoly. Sídlom parlamentu je krásny Christianborg, vedľa ktorého sa nachádza múzeum dánskeho sochára Thorvaldsena. Veľmi obľúbený je orloj na radnici a Tivoli, zábavný park v centre mesta. Tivoli je presláveným miestom, odohrávajú sa tu divadelné predstavenia, koncerty, ohňostroje a ďalšie zaujímavé atrakcie. Turisticky zaujímavá je aj prechádzka po Strogetu alebo plavba po kanáloch. K ďalším turistickým miestam patríNyhavn, kde nájdete krástne pestrofarebné domy na nábreží, veľa kaviarní a reštaurácií. Ak sa chystáte nakupovať, mnoho obchodov, vrátane tých luxusných nájdete v Strøget. Za návštevu určite stojí i Kodaňská ZOO, kde sú hlavným lákadlom pandy.Najlacnejšie cestovné poistenie do Kodane

Kodaň je určite mesto, ktoré stojí za návštevu. Či už cestujete na pár dní alebo na dlhšiu dobu, nezabudnite si tiež „pribaliť“ cestovné poistenie, ochráni vás pred finančnými dôsledkami úrazov alebo chorôb, ktoré by vás inak mohli stáť najmenej pár tisíc eur. Cestovné poistenie vás vyjde na pár eur.

V cestovnom poistení je zahrnuté ošetrenie, liečba, lieky, prevozy, hospitalizácia a repatriácia. Súčasťou sú tiež asistenčné služby. Pre lepšiu poistnú ochranu existuje ponuka pripoistení, napríklad: pripoistenie úrazu, zodpovednosti, rizikových športov či straty alebo krádeže batožiny.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.