Cestovné poistenie na Kapverdské ostrovy

Zhruba 600 km od západného pobrežia Afriky ležia Kapverdské ostrovy. Celkom se jedná o 10 hlavných ostrovov a niekoľko menších ostrovčekov,  ktoré nie sú obývané. Veľké ostrovy sú rozdelené do dvoch skupín – náveterné Barlavento ostrovy a záveterné Sotavento ostrovy. Do prvej skupiny patria ostrovy Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista. V druhej skupine sú to ostrovy Brava, Fogo, Santiago a Maio. Veľké ostrovy až na Santa Luzia sú obývané všetky.

Spočítať
ceny

Kapverdské ostrovy majú sopečný pôvod, ale v súčasnosti sa jediná aktívna sopka Mount Fogo nachádza na ostrove rovnakého mena Fogo. Na ostrovoch nie je dostatok vody, o čom svedčí minimálna vegetácia. Vietor tu navyše odnáša piesok preč z ostrovov a spôsobuje tak eróziu

Aj cez spoločný pôvod majú ostrovy odlišný charakter povrchu, napríklad ostrov Fogo sa vyznačuje vysokými horami, ale ostrov Sal má plochý terén a krásne pláže. Každý cestujúci si určite nájde ostrov, ktorý bude vyhovovať jeho nárokom na ideálne strávenú dovolenku.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy paria k vyhľadávaným turistickým destináciám. Dovolenku tu môžete stráviť na pláži, ale aj aktívne v horách. Či už plánujete aktívnu dovolenku alebo sa tešíte na oddych na pláži, nikdy nezabúdajte mať so sebou cestovné poistenie. Náhla choroba alebo úraz Vás môže zastihnúť kdekoľvek na svete. S cestovným poistením však budete mať vždy istotu, že sa Vám dostane kvalitnej lekárskej starostlivosti, ktorú za Vás uhradí poisťovňa.

Aktuálnu ponuku cestovného poistenia nájdete na stránkach Superpoistenie.sk, ktoré se špecializujú na sprostredkovanie rôznych typov poistení. Tu si porovnáte viacej ponúk na poistenie a víťaznú si hneď uzavriete on-line. Celý proces Vám zaberie len pár minút a bez návštevy pobočky poisťovne.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením