Cestovné poistenie na Kapverdské ostrovy

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Kapverdské ostrovy.


Zhruba 600 km od západného pobrežia Afriky ležia Kapverdské ostrovy. Celkom se jedná o 10 hlavných ostrovov a niekoľko menších ostrovčekov,  ktoré nie sú obývané. Veľké ostrovy sú rozdelené do dvoch skupín – náveterné Barlavento ostrovy a záveterné Sotavento ostrovy. Do prvej skupiny patria ostrovy Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal a Boa Vista. V druhej skupine sú to ostrovy Brava, Fogo, Santiago a Maio. Veľké ostrovy až na Santa Luzia sú obývané všetky.

Zaujímavosti a tipy

Kapverdské ostrovy majú sopečný pôvod, ale v súčasnosti sa jediná aktívna sopka Mount Fogo nachádza na ostrove rovnakého mena Fogo. Na ostrovoch nie je dostatok vody, o čom svedčí minimálna vegetácia. Vietor tu navyše odnáša piesok preč z ostrovov a spôsobuje tak eróziu.Aj cez spoločný pôvod majú ostrovy odlišný charakter povrchu, napríklad ostrov Fogo sa vyznačuje vysokými horami, ale ostrov Sal má plochý terén a krásne pláže. Každý cestujúci si určite nájde ostrov, ktorý bude vyhovovať jeho nárokom na ideálne strávenú dovolenku.

3. najväčší ostrov Kapverdského súostrovia, ostrov Boa Vista je známy svojimi nekonečnými nádhernými plážami, vrátane pláže Santa Monica Beach, ktorá je vyhlásená za jednu z najkrajších pláží sveta. Ostrov Boa Vista sa stal vyhľadávaným letoviskom, ideálnym pre strávenie pokojnej, romantickej dovolenky, ktorú môžete okoreniť rôznymi aktivitami, napr. rybárčenie, windsurfing, surfovanie, potápanie a iné. Ostrov Boa Vista i ostrov Sal sú určené pre tých, ktorí chcú zažiť ideálnu dovolenku v hoteli na pláži v civilizáciou v málo dotknutom prostredí.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Kapverdské ostrovy

Kapverdské ostrovy paria k vyhľadávaným turistickým destináciám. Dovolenku tu môžete stráviť na pláži, ale aj aktívne v horách. Či už plánujete aktívnu dovolenku alebo sa tešíte na oddych na pláži, nikdy nezabúdajte mať so sebou cestovné poistenie. Náhla choroba alebo úraz Vás môže zastihnúť kdekoľvek na svete. S cestovným poistením však budete mať vždy istotu, že sa vám dostane kvalitnej lekárskej starostlivosti, ktorú za vás uhradí poisťovňa.

Aktuálnu ponuku cestovného poistenia nájdete v našej online kalkulačke, kde môžete cestovné poistenie rovno i uzavrieť a cestovať s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.