Cestovné poistenie do Kanady

Druhá najväčšia krajina na svete Kanada sa rozkladá na severe Ameriky. Jej hranice tvoria Severný ľadový oceán na severe, Atlantický oceán na východe, Tichý oceán na západe a Spojené štáty americké na juhu a severozápade. Povodne bola táto nádherná krajina osídlená Eskimákmi a Indiánmi. Dnes sa jedná o vyspelú krajinu, ktorá disponuje prírodnými a nerastnými zdrojmi.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Kanady musí byť český turista vybavený platným pasom, dátovou schránkou so strojovo čitateľnou zónou a spiatočným lístkom. Od roku 2009 bola obnovená vízová povinnosť. Kanadské vízum si je možné obstarať na ambasáde v Prahe za poplatok cca 55 eur. Pred návštevou je vhodné kontaktovať ambasádu a zistiť si aktuálne informácie o vízach. Očkovania nie sú povinné.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Kanada je krajinou, ktorá je veľmi tolerantná ku všetkým svojim obyvateľom, či sa už jedná o pôvodné obyvateľstvo či prisťahovalcov. Táto spoločenská a priateľská krajina láka turistov predovšetkým na drsnú a divokú prírodu Skalistých hor, ktorá je stále minimálne osídlená, ale aj na moderné veľkomestá. Nachádza sa tu veľa národných parkov. Obrovské vzdialenosti, panenská príroda, nekonečné, husté lesy, jazerá a prérie tvoria tú pravú Kanadu. Kto prahne po dobrodružstve, Kanada ho rozhodne nesklame.

Najstarší a najznámejší národný park Banff bol založený v roku 1885 a nachádza sa uprostred Skalistých hor (Rocky Mountains). Hlavnými lákadlami sú jazerá Louise a Moraine. K ďalším významným národným parkom patrí najväčší národný park Jasper, Nahanni s termálnymi prameňmi a štyrmi veľkými kaňonmi, Auyuittuq, kde žijú ľadoví medvede a polárne líšky a Quttinirpaaq, druhý najsevernejšie položený národný park na svete.

Z veľkomiest je to hlavné mesto Toronto, kde sa odohráva každoročný filmový festival, Vancouver uprostred hornatej prírody, finančné centrum a brána do Skalistých hor mesto Calgary s vyhlásenou zoo, Montreal či Quebec, ktoré je dodnes obohnané pôvodnými hradbami.


Prečo cestovné poistenie do Kanady?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj Kanady. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom Vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa Vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu
  • asistenčné služby, ktoré Vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo  Vám poradia ako sa zachovať
  • možnosť ďalších pripoistení
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením