Cestovné poistenie do Kanady

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Kanady.


Druhá najväčšia krajina na svete Kanada sa rozkladá na severe Ameriky. Jej hranice tvoria Severný ľadový oceán na severe, Atlantický oceán na východe, Tichý oceán na západe a Spojené štáty americké na juhu a severozápade. Pôvodne bola táto nádherná krajina osídlená Eskimákmi a Indiánmi. Dnes sa jedná o vyspelú krajinu, ktorá disponuje prírodnými a nerastnými zdrojmi.

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Kanady od roku 2013 slovenskí turisti nepotrebujú víza na krátkodobý pobyt v Kanade, musia však vyplniť cestovnú registráciu eTa. Pokiaľ sa chystajú do Kanady za iným účelom, budú potrebovať špecifické vízum - študentské, pracovné alebo Working Holiday. Očkovania nie sú povinné.Prírodné krásy a zaujímavosti

Kanada je krajinou, ktorá je veľmi tolerantná ku všetkým svojim obyvateľom, či sa už jedná o pôvodné obyvateľstvo či prisťahovalcov. Táto spoločenská a priateľská krajina láka turistov predovšetkým na drsnú a divokú prírodu Skalistých hôr, ktorá je stále minimálne osídlená, ale aj na moderné veľkomestá. Nachádza sa tu veľa národných parkov. Obrovské vzdialenosti, panenská príroda, nekonečné husté lesy, jazerá a prérie tvoria tú pravú Kanadu.Kto prahne po dobrodružstve, Kanada ho rozhodne nesklame.

Najstarší a najznámejší národný park Banff bol založený v roku 1885 a nachádza sa uprostred Skalistých hôr (Rocky Mountains). Hlavnými lákadlami sú jazerá Louise a Moraine. K ďalším významným národným parkom patrí najväčší národný park Jasper, Nahanni s termálnymi prameňmi a štyrmi veľkými kaňonmi, Auyuittuq, kde žijú ľadové medvede a polárne líšky a Quttinirpaaq, druhý najsevernejšie položený národný park na svete.

Z veľkomiest je to hlavné mesto Toronto, kde sa odohráva každoročný filmový festival, ďalej Vancouver uprostred hornatej prírody, finančné centrum a brána do Skalistých hôr mesto Calgary s vyhlásenou zoo, Montreal či Quebec, ktoré je dodnes obohnané pôvodnými hradbami. Kanada vás očarí nielen prírodou, mestami ale aj skvelým hokejom.

Prečo cestovné poistenie do Kanady?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj Kanady. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch eur. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu,

  • asistenčné služby, ktoré vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo  vám poradia ako sa zachovať,

  • možnosť ďalších pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.