0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Kalábrie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Kalábrie.

78 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Kalábrie

Kalábria je hornatý región ležiaci na juhu Talianska priamo na špičke tzv. talianskej topánky na pobreží Iónskeho a Tyrrhenského mora. Pre turistov je Kalábria veľmi lákavým miestom, pretože sa tu nachádzajú kultúrne a historické pamiatky, nádherné pobrežie, na ktorom nájdete kamenné veže, vybudované v dobe španielskej nadvlády a tiež 3 národné parky.

Zaujímavosti a tipy

Keďže sa jedná skôr o chudobnejší región s menej rozvinutým priemyslom, môžu tu turisti obdivovať nedotknutú prírodu a čisté more. Práve panenská príroda je najväčším lákadlom, ktorú napríklad v severnom Taliansku nenájdete. Okrem rozmanitého mora sú v Kalábrii i hory, vysoké vodopády a jazerá. Juh Talianska často pripomína prírodu v severnej Európe. Pobrežie Kalábrie je zasa bohaté na útesy a romantické zátoky (napríklad Catanzara alebo Capo Vaticano) a pripomína skôr Grécko.

Cestovné poistenie do Kalábrie

Tunajšie pláže sú považované za najkrajšie na svete a sú verejne prístupné. Nielen príroda, ale aj tunajšie mestá sú úchvatné. Za návštevu určite stojí Pizzo, kde nájdete bizarnú jaskynnú kaplnku na brehu mora Chiesetta di Piedigrotta a známe tartufo. Námestie Piazza della Repubblica je srdcom tohto mesta a v jeho blízkosti stojí hrad známy ako Castello Murat. Ďalšie mesto, ktoré stojí za návštevu je Scilla, kde dominuje mohutná skala s hradom Castello dei Ruffo. Ak vám nevadí ruch, Regio Calabria v turistickej mape svieti najmä vďaka národnému múzeu a tvorí dopravný uzol pre trajekty. Za zmienku stojia tiež mestá ako. Crotone, Locri, Gerace, Sibari alebo Tropea.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Kalábrie

Láka vás nedotknutá príroda a starobylé mestá v Kalábrii? Kalábria určite stojí za návštevu. Buďte však pripravení nielen na úchvatné zážitky, ale tiež na možné nečakané a nie vždy príjemné udalosti a preto si zjednajte cestovné poistenie. Choroby a úrazy nie sú príjemné samy o sebe, nieto ešte keď si musíte drahé ošetrenie platiť z vlastných zdrojov.

Cestovné poistenie vám za pár eur denne poskytne kvalitné finančné zaistenie po celú dobu vašej dovolenky. Ak sa vám stane nejaká nepríjemná udalosť, všetky náklady spojené s ošetrením a liečbou za vás uhradí poisťovňa a to nie je všetko. K cestovnému poisteniu si navyše môžete zjednať rôzne pripoistenia, napríklad poistenie batožiny alebo storna zájazdu. Aktuálnu a výhodnú ponuku cestovného poistenia nájdete v našej online kalkulačke nižšie.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7