Cestovné poistenie do Kalábrie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Kalábrie.


Kalábria je hornatý región ležiaci na juhu Talianska priamo na špičke tzv. talianskej topánky na pobreží Iónskeho a Tyrrhenského mora. Pre turistov je Kalábria veľmi lákavým miestom, pretože sa tu nachádzajú kultúrne a historické pamiatky, nádherné pobrežie, na ktorom nájdete kamenné veže, vybudované v dobe španielskej nadvlády a tiež 3 národné parky.

Zaujímavosti a tipy

Keďže sa jedná skôr o chudobnejší región s menej rozvinutým priemyslom, môžu tu turisti obdivovať nedotknutú prírodu a čisté more. Práve panenská príroda je najväčším lákadlom, ktorú napríklad v severnom Taliansku nenájdete. Okrem rozmanitého mora sú v Kalábrii i hory, vysoké vodopády a jazerá. Juh Talianska často pripomína prírodu v severnej Európe. Pobrežie Kalábrie je zasa bohaté na útesy a romantické zátoky (napríklad Catanzara alebo Capo Vaticano) a pripomína skôr Grécko.


Tunajšie pláže sú považované za najkrajšie na svete a sú verejne prístupné. Nielen príroda, ale aj tunajšie mestá sú úchvatné. Za návštevu určite stojí Pizzo, kde nájdete bizarnú jaskynnú kaplnku na brehu mora Chiesetta di Piedigrotta a známe tartufo. Námestie Piazza della Repubblica je srdcom tohto mesta a v jeho blízkosti stojí hrad známy ako Castello Murat. Ďalšie mesto, ktoré stojí za návštevu je Scilla, kde dominuje mohutná skala s hradom Castello dei Ruffo. Ak vám nevadí ruch, Regio Calabria v turistickej mape svieti najmä vďaka národnému múzeu a tvorí dopravný uzol pre trajekty. Za zmienku stojia tiež mestá ako. Crotone, Locri, Gerace, Sibari alebo Tropea.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Kalábrie

Láka vás nedotknutá príroda a starobylé mestá v Kalábrii? Kalábria určite stojí za návštevu. Buďte však pripravení nielen na úchvatné zážitky, ale tiež na možné nečakané a nie vždy príjemné udalosti a preto si zjednajte cestovné poistenie. Choroby a úrazy nie sú príjemné samy o sebe, nieto ešte keď si musíte drahé ošetrenie platiť z vlastných zdrojov.

Cestovné poistenie vám za pár eur denne poskytne kvalitné finančné zaistenie po celú dobu vašej dovolenky. Ak sa vám stane nejaká nepríjemná udalosť, všetky náklady spojené s ošetrením a liečbou za vás uhradí poisťovňa a to nie je všetko. K cestovnému poisteniu si navyše môžete zjednať rôzne pripoistenia, napríklad poistenie batožiny alebo storna zájazdu. Aktuálnu a výhodnú ponuku cestovného poistenia nájdete v našej online kalkulačke nižšie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.