Cestovné poistenie do Káhiry

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Káhiry.


Káhira je hlavným mestom Egypta a je považovaná za kolísku arabskej civilizácie a kultúry. Rovnako sa jedná o najväčšie a najľudnatejšie mesto v celej Afrike a na Strednom Východe. Káhira bola založená  najmenej 3 000 rokov pred n. l. a od 10. storočia je významným mocenským centrom Egypta.

Zaujímavosti a tipy

Káhira a jej okolie patrí k vyhľadávaným turistickým miestam, pretože ponúka množstvo rôznych aktivít. V Káhire sa nachádzajú desiatky galérií, múzeí, napr. obľúbené Národné múzeum, kultúrnych centier, koncertných siení, nákupných centier, reštaurácií, obchodov, barov a trhov. Veľmi obľúbeným trhom je Khan El Khalili Bazar, kde zoženiete hlavne starožitnosti, koberce a ďalšie orientálne výrobky.

Medzi významné a najnavštevovanejšie pamiatky patria mešity, z ktorých je potreba spomenúť "kvitnúcu" mešitu Al Azhar, Ing Tulunova mešitu z 9. storočia alebo mešitu sultána Hassana zo 14. storočia, v ktorej sa nachádza mauzóleum sultána. Pre turistov, dychtiacich po poznatkoch sú určené nielen mnohé múzea, ale aj výletové plavby po Níle a návšteva slávneho a starodávneho mesta Memfis (Giza), kde se nachádzajú tri svetovo známe pyramídy a sfinga. Za zábavou vyrazte do ZOO alebo navštívte športové centrum al-Ahly, prípadne Gezira Sporting Club.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Káhiry

Káhira, Egypt, slávne pyramídy a rušný arabský svet lákajú mnohých turistov k stráveniu vysnívanej dovolenky. Prežite dovolenku v istote a majte ""pribalené" tiež cestovné poistenie, ktoré ochráni vás a vašu rodinu pred finančnými dôsledkami choroby alebo úrazov. Egypt je známy aj tým, že má veľmi drahú zdravotnícku starostlivosť.

Buďte pripravení na každú situáciu a s cestovným poistením vás neprekvapia žiadne nepríjemnosti. Cestovné poistenie kryje liečbu a ošetrenie so všetkými potrebnými nákladmi za hospitalizáciu, lieky alebo prevozy a stojí len pár desiatok eur za každý deň. Porovnajte si ponuky prostredníctvom našej online kalkulačky a vyberte si to správne cestovné poistenie.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.