Cestovné poistenie Izrael

Štát Izrael sa nachádza v juhozápadnej Ázii na Blízkom východe. Jeho najbližšími susedmi sú Libanon na severe, Sýria na severovýchode, Jordánsko na východe a Egypt na juhozápade. Izrael je jediným židovským štátom na svete a väčšinu obyvateľov (76%)  tvoria práve Židia. Žijú tu tiež ďalšie etnické a náboženské menšiny. Izrael bol vyhlásený v roku 1948 a od tej doby neustále bojuje o svoje právo na existenciu.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Izrael má so Slovensoku republikou podpísanú bezvízovú dohodu od roku 1996. Slovenskí turisti môžu do Izraela cestovať len s platným cestovným pasom s minimálnou dĺžkou platnosti 6 mesiacov. Dĺžka pobytu však nesmie presiahnuť 90 dní. Pri príjazde do Izraela je nutné vyplniť registračné karty. Pred návštevou je vhodné kontaktovať ambasádu a zistiť si aktuálne informácie o vízach.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Izrael alebo “Svätá krajina” je moderným štátom, ktorý ponúka veľa významných pamiatok spojených so vznikom ranných civilizácií a náboženstvá ako judaizmus, islam a kresťanstvo. Bohužiaľ je tu zložitá bezpečnostná situácia kvôli neustálym konfliktom s arabským svetom, ktorá môže niekedy pohyb po krajine značne znepríjemniť.

Stredom krajiny prebieha náhorná vápencová plošina, ktorá sa smerom k východu zvažuje k Mŕtvemu mori a na západe ku Stredozemnému mori. Na juhu krajiny sa nachádza púšť Negev. Hlavné mesto Jeruzalem je považované za náboženské centrum všetkých kresťanov, židov a moslimov. Nachádzajú sa v ňom významné náboženské pamiatky ako je Chrámová hora, Západná stena, Skalný dóm, mešita Al-Aksá či Svätý hrob. Staré mesto právom náleží do kultúrneho dedičstva UNESCO. Druhým najväčším mestom je Tel-Aviv, ktoré je mnohými štátmi považované za skutočné hlavné mesto Jeruzalema. Tel-Aviv je moderné mesto, kde nájdete okrem pamiatok tiež pláže, kaviarne, obchodné a zábavné centrá.

K často navštevovaným miestam patria Betlém, miesto Ježišovho narodenia, ktoré leží na západnom brehu Jordánu cca 10 km od Jeruzalemu, či starobylé mesto Nazaret, kde Ježiš údajne vyrastal. K ďalším turistickým cieľom patrí Mŕtve more medzi Izraelom a západným brehom Jordánu, ktoré leží 420 pod hladinou mora, čo z nej robí najnižšie položené miesto na Zemi. Patrí tiež medzi najslanšie svetové jazerá.


Prečo cestovné poistenie do Izraela?

Cestujete do Izraela a premýšľate, či sa Vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie. V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie Vás vyjde len na pár eur podľa dĺžky dovolenky. Za tých pár eur ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícocheur a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o stovky tisíc eur.

Pokiaľ navyše v Izraeli plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením