Cestovné poistenie do Izraela

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Izraela.


Štát Izrael sa nachádza v juhozápadnej Ázii na Blízkom východe. Jeho najbližšími susedmi sú Libanon na severe,r Sýria na severovýchode, Jordánsko na východe a Egypt na juhozápade. Izrael je  jediným židovským štátom na svete a väčšinu obyvateľov (76 %)  tvoria práve Židia. Žijú tu tiež ďalšie etnické a náboženské menšiny. Izrael bol vyhlásený v roku 1948 a od tej doby neustále bojuje o svoje právo na existenciu.

Dôležité informácie pred cestou

Izrael má so Slovensoku republikou podpísanú bezvízovú dohodu od roku 1996. Slovenskí turisti môžu do Izraela cestovať len s platným cestovným pasom s minimálnou dĺžkou platnosti 6 mesiacov. Dĺžka pobytu však nesmie presiahnuť 90 dní. Pri príjazde do Izraela je nutné vyplniť registračné karty. Pred návštevou je vhodné kontaktovať ambasádu a zistiť si aktuálne informácie o vízach.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Izrael alebo “Svätá krajina” je moderným štátom, ktorý ponúka veľa významných pamiatok spojených so vznikom ranných civilizácií a náboženstvá ako judaizmus, islam a kresťanstvo. Bohužiaľ je tu zložitá bezpečnostná situácia kvôli neustálym konfliktom s arabským svetom, ktorá môže niekedy pohyb po krajine značne znepríjemniť.

Stredom krajiny prebieha náhorná vápencová plošina, ktorá sa smerom k východu zvažuje k Mŕtvemu mori a na západe ku Stredozemnému mori. Na juhu krajiny sa nachádza púšť Negev. Hlavné mesto Jeruzalem je považované za náboženské centrum všetkých kresťanov, židov a moslimov. Nachádzajú sa v ňom významné náboženské pamiatky ako je Chrámová hora, Západná stena, Skalný dóm, mešita Al-Aksá či Svätý hrob. Staré mesto právom náleží do kultúrneho dedičstva UNESCO. Druhým najväčším mestom je Tel-Aviv, ktoré je mnohými štátmi považované za skutočné hlavné mesto Jeruzalema. Tel-Aviv je moderné mesto, kde nájdete okrem pamiatok tiež pláže, kaviarne, obchodné a zábavné centrá.

K často navštevovaným miestam patria Betlém, miesto Ježišovho narodenia, ktoré leží na západnom brehu Jordánu cca 10 km od Jeruzalemu, či starobylé mesto Nazaret, kde Ježiš údajne vyrastal. K ďalším turistickým cieľom patrí Mŕtve more medzi Izraelom a západným brehom Jordánu, ktoré leží 420 pod hladinou mora, čo z nej robí najnižšie položené miesto na Zemi. Patrí tiež medzi najslanšie svetové jazerá.

Prečo cestovné poistenie do Izraela?

Cestujete do Izraela a premýšľate, či sa vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie. V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie vás vyjde len na pár eur podľa dĺžky dovolenky. Za tých pár eur ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch eur a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o stovky tisíc eur.

Pokiaľ navyše v Izraeli plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.