Cestovné poistenie do Indie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Indie.


India leží v južnej Ázii a patrí k najľudnatejším krajinám sveta. Jej najbližšími susedmi sú Bangladéš, Barma na východe, Čína, Bhután a Nepál na severe a severovýchode, Pakistan na severozápade a juh je omývaný Indickým oceánom. Jedná sa o krajinu kontrastov, plnú historických a kultúrnych pamiatok a tiež neskutočne úchvatnej prírody. Prídu si tu na svoje veľmi nároční turisti i cestovatelia, ktorí sa radi zoznamujú s odlišnými kultúrami.

Dôležité informácie pred cestou

Turista si pri ceste do Indie vystačí s platným cestovným pasom (min. platnosť 6 mesiacov od dňa vstupu do Indie) a vízom, o ktoré môžete požiadať elektronicky iba dvakrát za rok. Ak tam cestujete pravidelne navštívte ambasádu v Bratislave na Dunajskej ulici. Aktuálne stoja okolo 70 eur. Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa očkovať proti malárii, brušnému týfusu, tetanu, žltačke typu A a B a besnote. Očkovanie je dobré konzultovať s odborníkmi a to podľa plánovaných miest Vašej cesty.


Prírodné krásy a zaujímavosti

India - krajina jógy, Gándiho, posvätných kráv, slonov a bengálskych tigrov vás neprestane na cestách prekvapovať. Nájdete tu veľké množstvo kultúrnych a historických pamiatok a tiež pestré prírodné krásy od pieskových pláži až po veľhory Himaláje.

Hlavným mestom je Dillí, ktoré je moderným i historickým centrom Indie. Nájdete tu radu mešít, pamätníkov a pevností so všetkými súčasnými vymoženosťami. V Gange sa nachádza miesto Varansí, ktoré má údajne moc oslobodzovať od hriechov. Toto miesto má pre hinduistov rovnaký význam ako Mekka pre moslimov. V Ladákhu a Zanskaru v Himalájach sa zasa nachádzajú starodávne cestičky a vysokohorské turistické cesty, spájajúce budhistické osady a kláštory.

Navštíviť sa rozhodne oplatí aj štát Kérala, ktorá sa tiahne od západného pobrežia južnej Indie a je ideálnym miestom pre milovníkov kokosových hájov, tropov, divokých zvierat a vodných kanálov.

Ďalšími zaujímavosťami sú tiež púštne mesto Jaisalmer, mesto na brehu rieky Jamuny Agra či mestečko Fatephur Sikri, kde sú unikátne architektonické pamiatky z doby mughalskej ríše.

Prečo cestovné poistenie do Indie?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu "nám sa nemôže nič stať" hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka v Indii nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky vás vyjde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria vám tým tak veľa starostí.

Aké výhody vám prinesie cestovné poistenie?

  • silného finančného partnera v prípade núdze,

  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,

  • asistenčné služby,

  • širokú ponuku pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.