Cestovné poistenie do Indie

India leží v južnej Ázii a patrí k najľudnatejším krajinám sveta. Jej najbližšími susedmi sú Bangladéš, Barma na východe, Čína, Bhután a Nepál na severe a severovýchode, Pakistan na severozápade a juh je omývaný Indickým oceánom. Jedná sa o krajinu kontrastov, plnú historických a kultúrnych pamiatok a tiež neskutočne úchvatnej prírody. Prídu si tu na svoje veľmi nároční turisti i cestovatelia, ktorí sa radi zoznamujú s odlišnými kultúrami.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Náš turista si pri ceste do Indie vystačí s platným cestovným pasom (min. platnosť 6 mesiacov od dňa vstupu do Indie) a vízom, ktoré je možné vybaviť v Prahe na Indickej ambasáde cca za 900 korún v priebehu jedného týždňa. Očkovanie nie je povinné, ale odporúča sa očkovať proti malárii, brušnému týfusu, tetanu, žltačke typu A a B a besnote. Očkovanie je dobré konzultovať s odborníkmi a to podľa plánovaných miest Vašej cesty.


Prírodné krásy a zaujímavosti

India - krajina jogy, Gándiho, posvätných kráv, slonov a bengálskych tigrov, Vás neprestane na cestách prekvapovať. Nájdete tu veľké množstvo kultúrnych a historických pamiatok a tiež pestré prírodné krásy od pieskových pláži až po veľhory Himaláje.

Hlavným mestom je Dillí, ktoré je moderným i historickým centrom Indie. Nájdete tu radu mešít, pamätníkov a pevností so všetkými súčasnými vymoženosťami. V Gange sa nachádza miesto Varansí, ktoré má údajne moc oslobodzovať od hriechov. Toto miesto má pre hinduistov rovnaký význam ako Mekka pre moslimov. V Ladákhu a Zanskaru v Himalájach sa zasa nachádzajú starodávne cestičky a vysokohorské turistické cesty, spájajúce budhistické osady a kláštory.

Ďalšími zaujímavosťami sú tiež púštne mesto Jaisalmer, mesto na brehu rieky Jamuny Agra či mestečko Fatephur Sikri, kde sú unikátne architektonické pamiatky z doby mughalskej ríše.


Prečo cestovné poistenie do Indie?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu „nám sa nič nemôže stať“ hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka v Brazílii nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky Vás príde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré Vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria Vám tým tak veľa starostí.


Čo Vám cestovné poistenie prinesie za výhody?

  • silného finančného partnera v prípade núdze
  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu
  • asistenčné služby
  • širokú ponuku pripoistení
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením