Cestovné poistenie na Ibizu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Ibizu.


Ostrov Ibiza patrí k Baleárskemu súostroviu, ktoré leží v západnej časti Stredozemného mora. Môže sa pochváliť príjemnými teplotnými podmienkami, typickými pred stredomorské podnebie, panenskou prírodou, pieskovými plážami a čistým morom. Na Ibize nájdete farmy, mesto, zelenú horu a dokonca aj rieku.

Zaujímavosti a tipy

Hlavným dôvodom, prečo je Ibiza taká obľúbená, nespočíva napodiv v jej prírodných krásach, ale je predovšetkým ostrovom zábavy a rušného života. Jednoducho povedané sa jedná o jednu veľkú diskotéku. Ostrov teda navštevujú najmä mladí ľudia, ktorí túžia voľný čas prežiť divokými radovánkami v miestnych kluboch, baroch a reštauráciách. Ide o jedno z hlavných svetových miest elektronickej tanečnej hudby a v letným mesiacoch sem chodia hrať najlepší DJ-i z celého sveta. Ak chcete navštíviť nejaké tanečné kluby, odporúčame discokluby napr. Amnesia, Space, Privilege, Pacha, Es Paradis alebo Eden.

Ibiza však nie je len rušným miestom, nájdete tu aj miesta vhodné na strávenie pokojnej dovolenky. Voľný čas je možné tráviť prechádzkami v romantických uličkách hlavného mesta Eivissa, kde sa nachádza i pevnosť Dalt Villa. Ponúka tiež tradičné dedinky alebo pláže. Pekný výlet je možné absolvovať na susedný ostrovček Formentera s odlišným vzhľadom pripomínajúcim púštny ostrov. Zažiť môžete i skvelé potápanie a plachtenie. Za zmienku stojí i oblasť na západe ostrova Es Cubelles, kde sa nachádzajú staré pirátske veže, zelená príroda a najvyšší kopec ostrova s nádhernými výhľadmi.Výhody cestovného poistenia online na Ibizu

Ibiza najviac láka mladých turistov túžiacich po dôkladnej dávke zábavy. Či už patríte medzi mladých tanečníkov alebo naopak medzi turistov túžiacich po pokojnej dovolenke, nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie, ktoré vám poskytne dostatočnú finančnú ochranu pre všetky prípady a to najmä tie, ktoré sa týkajú vášho zdravia a života. Predstava, že zdravotná starostlivosť je rovnako lacná aj za hranicami, je bohužiaľ veľmi mylná a aj menší zásah môže stáť aj tisíce eur.

Cestovné poistenie vás však pred týmito výdajmi ušetrí. Poistenie a jeho rozsah však musí zodpovedať typu dovolenky, čo platí hlavne pre aktívnych športovcov, ktorí si často zabudnú zjednať zodpovedajúce pripoistenie. Cestovné poistenie je určené najmä na úhradu lekárskej starostlivosti, no môže sa vzťahovať aj na batožinu. Cestovné poistenie si môžete veľmi jednoducho uzavrieť prostredníctvom našej online kalkulačky a cestovať s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.