Cestovné poistenie do Hurghady

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Hurghady.


Na začiatku minulého storočia bola Hurghada malou rybárskou dedinou. Dnes sa jedná o populárnu turistickú oblasť s veľkými hotelovými strediskami, ktoré sa tiahnu po 20 km dlhom pobreží Červeného mora. Každoročne navštívi Hurghadu tisíce turistov, túžiacich po teple a mori.

Hurghada je turistické miesto, kde si každý turista príde na svoje. Sú tu veľké nákupné strediská i malé obchodíky alebo verejné tržnice, luxusné reštaurácie aj typické arabské kaviarne, bary, kasína a hudobné kluby.

Hurghada je najväčšia rekreačná oblasť a toto letovisko v Egypte sa môže pochváliť všetkým komfortom, aký si možno len predstaviť a vďaka ktorému si vybudovala svoju celosvetovú slávu. Je veľmi živé a plné zábavy.

Hurghada je výborne pripravená na všetky typy dovolenkárov. Od ľudí, ktorí sa radi zúčastňujú veľkolepých párty, pre romantikov, pre ľudí, ktorí dávajú prednosť kľudnejšiemu typu relaxácie, až po rodiny s deťmi.

Na Hurghade sú zaujímavé tiež kúpele, ktoré mnohí turisti navštevujú zo zdravotných dôvodov. Ďalším dôvodom, prečo je Hurghada taká obľúbená, je tunajšie nádherné more, ideálne na potápanie a všetky vodné športy (windsurfing, jachting a ďalšie). Potápači tu obdivujú krásne útesy a bohatý podmorský život. Medzi zaujímavosti patrí hlavne akvárium a múzeum s kompletnou kolekciou fauny a flóry Červeného mora alebo El Gouna so slávnym golfovým centrom Steingenberger Golf Resort.

Za návštevu stoja i mnohé okolité ostrovy(Shadwan, Giftun, Shrab el-Erg, Shrab Abu Shiban a ďalšie).


Najlacnejšie cestovné poistenie do Hurghady

Plánujete dovolenku v Hurghade? Lákajú vás luxusné hotely, reštaurácie i krásne more s pieskovými plážami? Potom nezabudnite, že k pohodovej dovolenke patrí tiež kvalitné  cestovné poistenie, ktoré si môžete veľmi rýchlo uzavrieť prostredníctvom našej kalkulačky nižšie.

Cestovné poistenie naozaj nie je zbytočné vyhadzovanie peňazí, ktoré by ste inak utratili za lacné suveníry. Cestovné poistenie vám poskytne finančné zaistenie pre prípady náhlej a nečakanej choroby alebo úrazu.

V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.

Uvedomte si, že liečba v zahraničí stojí aj stovky eur, ktoré by ste museli zaplatiť zo svojho vrecka. Buďte chytrí a radšej si zjednajte cestovné poistenie za pár eur a cestujte s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.