Cestovné poistenie do Hong Kongu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Hong Kongu.


Hong Kong je ostrov mrakodrapov a nekonečného predmestia, kde sa stále drží tradičný spôsob života v súlade s novým a moderným štýlom veľkomiest. Patrí medzi najhustejšie obývané mestá. Aj napriek tomu sa tu nachádza veľa zelených plôch, lesov a hôr. Hong Kong patril pôvodne medzi britské kolónie v Juhočínskom mori, ale v roku 1997 sa stal tzv. zvláštnou administratívnou oblasťou Číny.

Zaujímavosti a tipy

Dnes patrí Hong Kong ku krajinám s najsilnejšou ekonomikou v juhovýchodnej Ázii a stále si zachováva vlastnú autonómiu. Vďaka tomu sa darí i pod čiastočne čínskou vládou zachovať špecifický ráz veľkomesta plného obchodných centier, luxusných hotelov, výborných reštaurácií, pouličných stánkov a čajovní. Práve jedlo robí z Hong Kongu jedinečné miesto, pretože sa tu nachádzajú najlepšie reštaurácie na svete, z ktorých dokonca 42 obdržalo Michelinskú hviezdu.V Hong Kongu by ste mali navštíviť The Peak, výhliadku z vrcholku osstrova na prístav Victoria a celú panorámu mesta, zároveň je Victoria Peak najvyšším bodom ostrova Hong Kong s nadmorskou výškou 552 m.

Ideálnym miestom pre nakupovanie, návštevu reštarácií a miestneho trhu je známa štvrť severne od hlavného Hongkong Island - Kowloon. V južnom cípe Kowloonu sa nachádza mesto Tsim Sha Tsui, odkiaľ najlepšie uvidíte každodennú večernú svetelnú show, kde sa za doprovodu hudby rozbliká ponaráma mrakodrapov na Hongkong Island.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Hong Kongu

Ázia a najmä Hong Kong patria u Európanov k obľúbeným turistickým destináciám pre svoju odlišnú kultúru a jedinečnosť. Cestovanie po Ázii má však svoje riziká, na ktoré je dobré byť pripravený a to sa vám podarí jedine vďaka kvalitnému cestovnému poisteniu, ktoré vám poskytne finančné zaistenie a poistnú ochranu po celú dobu vašej dovolenky iba za pár eur.

V rámci cestovného poistenia sú kryté všetky dôležité náklady spojené s ošetrením a liečbou, choroby alebo úrazu (lieky, prevozy, hospitalizácia a ďalšie). Súčasťou môže byť aj pripoistenie batožiny, úrazu alebo storna zájazdu. V našej kalkulačke cestovného poistenia nájdete množstvo ponúk, ktoré si môžete ľahko porovnať online.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.