Cestovné poistenie do Holandska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Holandska.


Holandsko sa nachádza v severozápadnej Európe na pobreží Severného mora a často sa preto nazýva tiež Nizozemsko. Jedná sa o nížinatú krajinu, ktorá susedí na juhu s Belgickom a s Nemeckom na východe. Holandsko je populárnou krajinou vďaka dômyselne vybudovanej sústave protipovodňových hrádzí, tulipánom, syrom či veterným mlynom. Žili tu tiež umelci Rembrandt a van Gogh.

Dôležité informácie pred cestou

Nizozemsko je členom Európskej únie, čo znamená, že si slovenský turista vystačí len s platným cestovným pasom či občianskym preukazom.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Holandsko je veľmi rozmanitá krajina, u ktorej si okamžite vybavíme veterné mlyny, vynikajúce syry, farebné tulipány a umenie. Neodmysliteľnou súčasťou sú jej priateľskí obyvatelia, ktorí všade jazdia na bicykloch, práve vďaka rovinatému terénu sa môžu sa pochváliť rozsiahlou sieťou trás. Holandsko je tiež krajinou bohémov a umelcov, ktorí tunajšiu krajinu považujú za inšpiratívnu. Hlavné mesto Amsterdam sa rozprestiera okolo rieky Amstel a je husto pretkané vodnými kanálmi, ktoré sa nazývajú grachty. Takýchto kanálov môžete nájsť v Amsterdame 160 a spojuje ich 1200 mostov! V meste sa nachádzajú desiatky galérií, barov, reštaurácií, obľúbených coffe shopov i rušných tržníc. Vo svojej histórii bol Amsterdam vždy dôležitým prístavným mestom a preto tu môžeme vidieť veľa pamätihodností ako je napríklad dvor Begijnhof, múzeum Rijksmuseum či múzeum Van Gogha.Tiež mesto Haag je veľmi dôležité už len tým, že tu sídlia významné štátne úrady i vláda vrátane holandskej kráľovny. Práve tu sa nachádza komplex reprezentačných a správnych budov Binnenhof, ktorý bol vybudovaný v 13. storočí, kráľovský palác Koninklijk Paleis a radnica zo 16. storočia.

Za návštevu určite stojí druhé najväčšie mesto Rotterdam a najväčší kvetinový park na svete Keukenhof, ktorý leží cca 30 kilometrov od Amsterdamu.

Prečo cestovné poistenie do Holandska?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj do Holandska. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000 eur. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu,

  • asistenčné služby, ktoré vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   Vám poradia ako sa zachovať,

  • možnosť ďalších pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.