Cestovné poistenie do Holandska

Holandsko sa nachádza v severozápadnej Európe na pobreží Severného mora a často sa preto nazýva tiež Nizozemsko. Jedná sa o nížinatú krajinu, ktorá susedí s Belgickom na juhu a s Nemeckom na východe. Holandsko je krajinou populárnou vďaka dômyselne vybudovanej sústave protipovodňových hrádzí, tulipánom, syrom či veterným mlynom. Žili tu tiež umelci Rembrandt a van Gogh.

Spočítať
ceny

Dôležité informácie pred cestou

Nizozemsko je členom Európskej únie, čo znamená, že si slovenský turista vystačí len s platným cestovným pasom či občianskym preukazom.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Holandsko je veľmi rozmanitá krajina, u ktorej si okamžite vybavíme veterné mlyny, vynikajúce syry, farebné tulipány, umenie a jej priateľských obyvateľov, ktorí všade jazdia na bicykloch. Práve vďaka rovinatému terénu si Holanďania užívajú jazdu na bicykloch a môžu sa pochváliť rozsiahlou sieťou trás. Holandsko je tiež krajinou bohémov a umelcov, ktorí tunajšiu krajinu považujú za inšpiratívnu. Hlavné mesto Amsterdam sa rozprestiera okolo rieky Amstel a je husto pretkané vodnými kanálmi, ktoré sa nazývajú grachty. Takýchto kanálov môžete nájsť v Amsterdame 160 a spojuje ich 1200 mostov! V meste sa nachádzajú desiatky galérií, barov, reštaurácií, obľúbených coffe shopov i rušných tržníc. Vo svojej histórii bol Amsterdam vždy dôležitým prístavným mestom a preto tu môžeme vidieť veľa pamätihodností ako je napríklad dvor Begijnhof, múzeum Rijksmuseum či múzeum Van Gogha.

Tiež mesto Haag je veľmi dôležité už len tým, že tu sídlia významné štátne úrady i vláda vrátane holandskej kráľovny. Práve tu sa nachádza komplex reprezentačných a správnych budov Binnenhof, ktorý bol vybudovaný v 13. storočí, kráľovský palác Koninklijk Paleis a radnica zo 16. storočia.

Za návštevu určite stojí druhé najväčšie mesto Rotterdam a najväčší kvetinový park na svete Keukenhof, ktorý leží cca 30 kilometrov od Amsterdamu.


Prečo cestovné poistenie do Holandska?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj do Holandska. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom Vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa Vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:

  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu
  • asistenčné služby, ktoré Vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   Vám poradia ako sa zachovať
  • možnosť ďalších pripoistení
Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením