0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Gruzínska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Gruzínska.

83 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie do Gruzínska

Gruzínsko je štát, ktorý sa nachádza v juhozápadnej Ázii v Zakaukazku na východnom pobreží Čierneho mora. Jeho susedmi sú Rusko na severe, Arménsko, Turecko a Azerbajdžan na juhu. Táto krásna krajina sa môže pochváliť divokou a krásnou prírodou, pamiatkami, kultúrnym bohatstvom a priateľským obyvateľstvom.


Dôležité informácie pred cestou

Turista si pri ceste do Gruzínska vystačí s platným cestovným pasom. Vízová povinnosť bola zrušená v roku 2005. Je potrebné iba pri pobyte dlhšom ako 90 dní, ďalej očkovanie nie je povinné, no odporúča sa očkovanie proti malárii, brušnému týfusu, tetanu, žltačke typu A a B a besnote.

Cestovné poistenie do Gruzínska

Prírodné krásy a zaujímavosti

Existuje veľa miest, ktoré stoja za návštevu. Hlavným mestom je Tbilisi, ktoré je ekonomickým a kultúrnym centrom. Stretávajú sa tu rôzne kultúry, etniky a cirkvi. Na jednom mieste tak môžeme vidieť rímsko-katolícky kostol, synagógu, mešitu i pravoslávny kostol. V Starom meste patrí k významným pamiatkam katedrála Siony a pevnosť Narikhala. Na pobreží Čierneho mora leží mesto Batumi s exotickým vzhľadom, ktoré je umocnené množstvom paliem, oleandrov a citrónovníkov. Tiež sa tu nachádza delfinárium a botanická záhrada. Na východe krajiny nájdeme mesto Signagi, ktorého popularita sa zakladá na dobrom víne, výrobe tradičných kobercov a tradičnom gruzínskom jedle. Okrem toho sa tu nachádza rada historických a krajinných pamiatok.

Z prírodných zaujímavostí je to napríklad krasová jaskyňa Sataplia s úchvatnou kvapľovou výzdobou, ktorá je 300 metrov dlhá. V jaskyni boli objavené stopy dinosaurov. Najväčšia hora Šchara se nachádza v provincii Svanetie a je vysoká 5 201 m.n.m. a nájdeme v nej veľa pozostatkov stredovekých dedín, preto je toto územie súčasťou dedičstva UNESCO.


O cestovnom poistení do Gruzínska

Dovolenku v Gruzínsku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť < a href="/cestovne">cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,
  • hospitalizáciu,
  • nutné lieky,
  • liečbu,
  • naliehavé prevozy,
  • repatriáciu.

To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu. Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7