Cestovné poistenie do Gruzínska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Gruzínska.


Gruzínsko je štát, ktorý sa nachádza v juhozápadnej Ázii v Zakaukazku na východnom pobreží Čierneho mora. Jeho susedmi sú Rusko na severe, Arménsko, Turecko a Azerbajdžan na juhu. Táto krásna krajina sa môže pochváliť divokou a krásnou prírodou, pamiatkami, kultúrnym bohatstvom a priateľským obyvateľstvom.

Dôležité informácie pred cestou

Turista si pri ceste do Gruzínska vystačí s platným cestovným pasom. Vízová povinnosť bola zrušená v roku 2005. Je potrebné iba pri pobyte dlhšom ako 90 dní, ďalej očkovanie nie je povinné, no odporúča sa očkovanie proti malárii, brušnému týfusu, tetanu, žltačke typu A a B a besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Existuje veľa miest, ktoré stoja za návštevu. Hlavným mestom je Tbilisi, ktoré je ekonomickým a kultúrnym centrom. Stretávajú sa tu rôzne kultúry, etniky a cirkvi. Na jednom mieste tak môžeme vidieť rímsko-katolícky kostol, synagógu, mešitu i pravoslávny kostol. V Starom meste patrí k významným pamiatkam katedrála Siony a pevnosť Narikhala. Na pobreží Čierneho mora leží mesto Batumi s exotickým vzhľadom, ktoré je umocnené množstvom paliem, oleandrov a citrónovníkov. Tiež sa tu nachádza delfinárium a botanická záhrada. Na východe krajiny nájdeme mesto Signagi, ktorého popularita sa zakladá na dobrom víne, výrobe tradičných kobercov a tradičnom gruzínskom jedle. Okrem toho sa tu nachádza rada historických a krajinných pamiatok.

Z prírodných zaujímavostí je to napríklad krasová jaskyňa Sataplia s úchvatnou kvapľovou výzdobou, ktorá je 300 metrov dlhá. V jaskyni boli objavené stopy dinosaurov. Najväčšia hora Šchara se nachádza v provincii Svanetie a je vysoká 5 201 m.n.m. a nájdeme v nej veľa pozostatkov stredovekých dedín, preto je toto územie súčasťou dedičstva UNESCO.

O cestovnom poistení do Gruzínska

Dovolenku v Gruzínsku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní vás vyjde doslova na pár eur, pričom vám na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu.


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu. Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.