Porovnajte ponuku jednotlivých poisťovní
a vyberte si najvýhodnejšiu

Cestovné poistenie do Gruzínska

Gruzínsko je štát, ktorý sa nachádza v juhozápadnej Ázii v Zakaukazku na východnom pobreží Čierneho mora. Jeho susedmi sú Rusko na severe, Arménsko, Turecko a Azerbajdžan na juhu. Táto krásna krajina sa môže pochváliť divokou a krásnou prírodou, pamiatkami, kultúrnym bohatstvom a priateľským obyvateľstvom.


Dôležité informácie pred cestou

Turista si pri ceste do Gruzínska vystačí s platným cestovným pasom. Vízová povinnosť bola zrušená v roku 2005. Je potrebné iba pri pobyte dlhšom ako 90 dní, ďalej očkovanie nie je povinné, no odporúča sa očkovanie proti malárii, brušnému týfusu, tetanu, žltačke typu A a B a besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Existuje veľa miest, ktoré stoja za návštevu. Hlavným mesto je Tbilisi, ktoré je ekonomickým a kultúrnym centrom. Stretávajú sa tu rôzne kultúry, etnika a cirkvi. Na jednom mieste tak môžeme vidieť rímsko-katolícky kostol, synagógu, mešitu i pravoslávny kostol. V Starom meste patrí k významným pamiatkam katedrála Siony a pevnosť Narikhala. Na pobreží Čierneho mora leží mesto Batumi s exotickým vzhľadom, ktoré je umocnené množstvom paliem, oleandrov a citrónovníkov. Tiež sa tu nachádza delfinárium a botanická záhrada. Na východe krajiny nájdeme mesto Signagi, ktorého popularita sa zakladá na dobrom víne, výrobe tradičných kobercov a tradičnom gruzínskom jedle. Okrem toho sa tu nachádza rada historických a krajinných pamiatok.

Z prírodných zaujímavostí je to napríklad krasová jaskyňa Sataplia s úchvatnou kvapľovou výzdobou, ktorá je 300 metrov dlhá. V jaskyni boli objavené stopy dinosaurov. Najväčšia hora Šchara se nachádza v provincii Svanetie a je vysoká 5 201 m.n.m. a nájdeme v nej veľa pozostatkov stredovekých dedín, preto je toto územie súčasťou dedičstva UNESCO.


O cestovnom poistení do Gruzínska

Dovolenku v Gruzínsku si chcete určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a pár dní Vás vyjde doslova na pár eur, pričom Vám na Vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • Ošetrenie
  • Hospitalizáciu
  • Nutné lieky
  • Liečbu
  • Naliehavé prevozy
  • Repatriáciu
  • Repatriáciu

To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré Vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.