Cestovné poistenie na Gran Canaria

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Gran Canaria.


Gran Canaria je súčasťou Kanárskeho súostrovia a je zo všetkých ostrovov najnavštevovanejší. Práve na tomto ostrove sa nachádzajú najkrajšie pláže a komfortné hotely. Nachádza sa tu i najväčší zábavný park na Kanárskych ostrovoch. Tunajšie prírodné krásy a mestečká však ponúkajú tiež veľa k videniu.

Zaujímavosti a tipy

Symbolom ostrova je skala Roque Nublo (Mračné skalisko), ležiace uprostred ostrova vo výške 1 813 metrov nad morom. Z jej vrcholu je možné vidieť celý ostrov a jeho okolie. Najvyšším bodom však nie je skala Roque Nublo, ale hora Pico de las Nieves, ktorá je vysoká 1 949 metrov nad morom. Na jej vrchole sa nachádza vojenská základňa a preto až sem vedie asfaltová cesta.Ak máte radi rum, rozhodne by ste nemali zabudnúť na návštevu mesta Aurcas, ktoré je považované za kolísku kanárskeho rumu. Na juhu ostrova sa nachádzajú piesočnaté duny v lokalite Maspalomas, ktoré sú od roku 1987 chránené. Duny pripomínajú kúsok Sahary a okolo nich sa nachádzajú hotely i turistické letoviská. Kúsok od Maspalomas sa nachádza výhliadková plošina Mirador Degollada de la Yegua s prekrásnym výhľadom. Za návštevu určite stojí aj pláž Playa Güigüí, v meste Tasartico a Cactualdea park s veľkou botanickou záhradou plnou kaktusov.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Gran Canaria

Už ste si naplánovali dovolenku a vašim cieľom je ostrov Gran Canaria? Potom sa máte určite na čo tešiť. Súčasťou príprav na dlho očakávanú dovolenku by malo byť aj uzavretie cestovného poistenia. Cestovné poistenie vám poskytne finančnú istotu pre nie práve príjemné chvíľky.

Bohužiaľ i na dovolenke vás môže zastihnúť náhla choroba alebo úraz a práve pre tieto prípady by ste mali mať uzavreté cestovné poistenie, ktoré kryje lekárske ošetrenie vrátane všetkých nákladov. Lekárske ošetrenie je v zahraničí veľmi drahé a môže sa vyšplhať na niekoľko tisíc eur. Cestovné poistenie vás týchto výdajov za pár eur denne ušetrí. Uzavrite si cestovné poistenie rýchlo, jednoducho a lacno prostredníctvom našej kalkulačky nižšie a cestujte s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.