Cestovné poistenie do Fuerteventura

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Fuerteventura.


Ak pre vás znamená dovolenka predovšetkým oddych a relaxáciu u mora, potom je pre vás ostrov Fuerteventura tou pravou voľbou. Fuerteventura je považovaný za najkrajší ostrov z Kanárskych ostrovov. Práve tu sa nachádzajú úchvatné pláže. Najväčší počet pláží leží na juhu a severozápade ostrova. Tunajšie pláže sú ideálne nielen pre oddych, ale aj pre aktívne športovanie, napríklad pre windsurfing tu panujú jedny z najlepších podmienok.

Zaujímavosti a tipy

Najkrajšie pláže sa nachádzajú na polostrove Jandia, je to napríklad Playa de Sotavent, ktorá je 5 km dlhá a v niektorých miestach až kilometer široká pláž. Práve tu panujú vhodné podmienky pre windsurfing. Najdlhšia pláž je Playa de Cofete, dlhá 15 kilometrov. Na severovýchode ostrova sa nachádza nádherný národný park Pargue Natural de las Dunas de Corralejo. Pre milovníkov zábavných parkov je určený vodný park Baku Water Park, kde si užijete rozličných toboganov, šmýkačiek a iných atrakcií.Najznámejším miestnym letoviskom je moderné mesto Morro Jable, ktorého dominantou je mohutný maják. Druhým najväčším mestom je Gran Tarajal, v ktorého centre stojí nádherná fontána s morskými koníkmi. V obidvoch mestách sa nachádza rada príjemných barov, kaviarní a reštaurácií, v ktorých môžete ochutnať miestne špeciality.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Fuerteventura

Užite si svoju dovolenku na ostrove Fuerteventura naplno a bez obáv s cestovným poistením. Cestovné poistenie stojí pár centov na deň, ale pritom vám poskytne ozajstnú finančnú istotu na všetkých vašich cestách. Nech sa vám už prihodí čokoľvek, vďaka cestovnému poisteniu budete mať zaplatenú kompletnú lekársku starostlivosť.

Navyše si môžete k základnému balíčku poistení zjednať i ďalšie doplnkové poistenia, ktoré vašu poistnú ochranu rozšíri napríklad o poistenie batožiny, úrazu alebo storna zájazdu. Ponuka pripoistení závisí na konkrétnej poisťovni. Nemusíte obchádzať jednotlivé poisťovne, stačí, keď si porovnáte ponuky online v našej kalkulačke nižšie a môžete tak cestovať s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.