Cestovné poistenie do Francúzska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Francúzska.


Táto populárna európska krajina patrí k najviac vyhľadávaným turistickým destináciám vôbec. Nachádza sa v západnej časti Európy a jej južné brehy sú omývané Stredozemným morom. Na východe a severe Francúzska je hranica tvorená Atlantickým oceánom. Od nepamäti je centrom všetkých umelcov, či sa už jedná o film, maľovanie, hudbu  alebo pouličné umenie.

Dôležité informácie pred cestou

Pretože je Francúzsko členom EÚ, vystačí si turista len s platným občianskym preukazom a očkovania nie sú povinné.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Francúzsko je veľmi rozmanitá krajina. Vďaka svojej rozlohe a umiestneniu tu nájdete vysoké hory, pôvabnú krajinu, malebné mestečká a dediny, ale i dynamické, moderné veľkomestá. Okrem toho je vyhlásenou krajinou, čo sa týka vynikajúceho vína a jedla. Ktoré miesta by mal navštíviť skutočne každý? Je to hlavné mesto Paríž, Francúzske Alpy i Azúrové pobrežie. Keďže sa Francúzsko môže pochváliť dlhou a veľmi bohatou históriou, na svoje si tu prídu tiež milovníci historických pamiatok. Medzi významné miesta patria mestá Reims, Orleáns, Chartres, ostrov Mont-Saint-Michel, Avignon, údolie rieky Loiry s mnohými zámkami a ďalšie.Hlavné mesto Paríž je symbolom všetkých umelcov, módnych návrhárov a milencov. Symbolom hlavného mesta a v podstate i celého Francúzska je Eiffelova veža, ktorá je vyrobená z ocele a meria 324 metrov. Bola postavená v rokoch 1887 až 1930 a jej architektom bol Gustav Eifell, po ktorom je pomenovaná. Francúzsko a najmä časť Álp, ktoré sa na území nachádzajú, patria medzi početne navštevované zimné strediská, kde si prídu na svoje najmä milovníci zimných športov a to od jesene až do jari.

Prečo cestovné poistenie do Francúzska?

Cestujete do Francúzska a premýšľate, či sa vám vôbec vyplatí uzatvárať si cestovné poistenie? V žiadnom prípade s rozhodnutím neváhajte. Cestovné poistenie vás vyjde len na eur podľa dĺžky dovolenky. Za tých pár eur ale získate kvalitné finančné zaistenie, pocit istoty, asistenčné služby a radu ďalších užitočných pripoistení. Nikto nechce premýšľať nad možnosťou choroby či úrazu na vysnenej dovolenke, lepšie je však byť pripravený aj na túto možnosť a náklady na liečbu v zahraničí sú veľmi drahé, aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícocheur a pokiaľ sa jedná o vážnejšie zákroky, môže sa jednať aj o stovky tisícoveur.

Pokiaľ navyše vo Francúzsku plánujete nejaký adrenalínový šport, potom je riziko vyššie a výber vhodného poistenia ešte dôležitejší.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.