Cestovné poistenie do Francúzskych Álp

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Francúzskych Álp.


V juhovýchodnej časti Francúzska ležia na území dvoch regiónov Rhone-Alpes a Provence-Alpes-Cote d´Azur Francúzske Alpy, ktoré sú vyhľadávanou turistickou destináciou v letnom i zimnou období. V zime sú Francúzske Alpy vyhláseným rajom lyžiarov a snowbordistov, v lete sem zavítajú milovníci horských túr a cykloturistiky.

Zaujímavosti a tipy

Francúzske Alpy delíme na Dauphinéske Alpy, Kotické Alpy, Savojské Alpy, prímorské Alpy a samostatný masív Vanoise. Najvyšší vrchol Álp Mont Blanc je vysoký 4 807 metrov nad morom a nachádza sa v Savojských Alpách. Vo Francúzskych Alpách sa tiež nachádzajú 3 národné parky - de Mercantour, des Écrins a de la Vanoise.

V zime patria k vyhľadávaným letoviskám strediská Tignes, Val Thorens, Les 2 Alpes a predovšetkým Chamonix, z ktorého sa tiež vychádza na Mont Blanc. Za návštevu stojí Ženevské jazero a jeho okolie. Na svoje si tu prídu praví športovci, ale aj tí, ktorí dávajú prednosť ľahším turistickým túram a jazde na bicykli. Okrem širokej ponuky športových aktivít je Francúzsko preslávené výborným jedlom, ktoré určite ocení každý gurmán.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Francúzskych Álp

Chystáte sa do Francúzskych Álp lyžovať alebo chodiť po horách? Športové aktivity prinášajú so sebou riziká úrazu a s tým spojené vysoké náklady. Ošetrenie a liečba stojí v zahraničí desiatky až stovky eur a preto sa vyplatí mať uzavreté cestovné poistenie po celú dobu dovolenky.

Pravidelne aktualizovanú ponuku cestovného poistenia nájdete v našej online kalkulačke, kde si môžete jednotlivé ponuky medzi sebou jednoducho porovnať. Cestovné poistenie vám poskytne na vašich cestách väčší pocit istoty. V prípade úrazu bude z neho uhradená celá liečba vrátane všetkých nákladov (ošetrenie, hospitalizácia, prevozy, lieky a ďalšie).


Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.