0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie na Francúzsku riviéru

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Francúzsku riviéru.

93 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie na Francúzsku riviéru

Od Marseille až po Menton sa ťahá Francúzska riviéra, ktoré ročne láka tisíce turistov na priaznivé klimatické podmienky, azúrové more, pieskové pláže i blízke prímorské Alpy. Pre azúrovú farbu tunajšieho mora býva Francúzska riviéra tiež nazývaná ako Azúrové pobrežie. Je však určená skôr pre bohatších turistov, ktorí vyhľadávajú luxusné hotely, vynikajúce reštaurácie i tunajšie kasína, zaručujúce dobrú zábavu.

Zaujímavosti a tipy

Francúzska riviéra je zárukou nezabudnuteľnej letnej dovolenky, typická azúrovým pobrežím plnými letoviskami, nádhernými plážami a romantickými miestami. To všetko a oveľa viac ponúka Francúzska riviéra. Vydajte sa do viacerých miest a objavte tie najväčšie krásy a pozoruhodnosti tejto slnkom zaliatej krajiny. Okrem luxusných letovísk je tu možné vidieť úchvatnú prírodu tvorenú skalnými útesmi, dlhými pieskovými alebo kamienkovými plážami. K najznámejším letoviskám Francúzskej riviéry patria mestá Cannes, St. Tropez alebo Nice. Nice je najväčším mestom Francúzskej riviéry a je preslávené dlhými promenádami na pobreží a úzkymi uličkami v centre mesta.

Cestovné poistenie na Francúzsku riviéru

Mesto Cannes je predovšetkým kúpeľné mesto, v ktorom sa každý rok odovzdávajú Zlaté Palmy. St. Tropez je slávne mesto hlavne vďaka slávnym filmom o žandároch a tunajší prístav je plný luxusných jachiet. S Francúzskou riviérou je tiež spojený samostatný štát Monako, v ktorého hlavnom meste Monte Carlo sa koná jeden zo závodov Formule 1.

Celú Francúzsku riviérusi jednoducho zamilujete na prvý pohľad a táto láska vám zostane už navždy zostane v srdci.


Najlacnejšie cestovné poistenie na Francúzsku riviéru

Či už cestujete na pobrežie Francúzskej riviéry alebo do centra Francúzska, nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie. Francúzsko patrí k civilizovaným európskym krajinám, ktoré majú kvalitnú zdravotnícku starostlivosť. Tá je však na rozdiel od našej veľmi drahá. Vďaka cestovnému poisteniu budete mať celkovú starostlivosť uhradenú z poistenia a z vlastného vrecka nebudete musieť zaplatiť ani cent.

Cestovné poistenie je balíček poistení, ktoré zahrňuje úhradu ošetrenia a liečby so všetkými nutnými nákladmi za lieky, hospitalizáciu, prevozy alebo repatriáciu. K základnému balíčku je možné navyše zjednať rôzne pripoistenia (batožinu, úraz, storno zájazdu a ďalšie). Zoznámte sa s aktuálnou ponukou cestovného poistenia a uzavrite si to pravé poistenie lacno, jednoducho a rýchlo prostredníctvom našej kalkulačky.

Cestovné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2