Cestovné poistenie na Francúzsku riviéru

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Francúzsku riviéru.


Od Marseille až po Menton sa ťahá Francúzska riviéra, ktoré ročne láka tisíce turistov na priaznivé klimatické podmienky, azúrové more, pieskové pláže i blízke prímorské Alpy. Pre azúrovú farbu tunajšieho mora býva Francúzska riviéra tiež nazývaná ako Azúrové pobrežie. Je však určená skôr pre bohatších turistov, ktorí vyhľadávajú luxusné hotely, vynikajúce reštaurácie i tunajšie kasína, zaručujúce dobrú zábavu.

Zaujímavosti a tipy

Francúzska riviéra je zárukou nezabudnuteľnej letnej dovolenky, typická azúrovým pobrežím plnými letoviskami, nádhernými plážami a romantickými miestami. To všetko a oveľa viac ponúka Francúzska riviéra. Vydajte sa do viacerých miest a objavte tie najväčšie krásy a pozoruhodnosti tejto slnkom zaliatej krajiny. Okrem luxusných letovísk je tu možné vidieť úchvatnú prírodu tvorenú skalnými útesmi, dlhými pieskovými alebo kamienkovými plážami. K najznámejším letoviskám Francúzskej riviéry patria mestá Cannes, St. Tropez alebo Nice. Nice je najväčším mestom Francúzskej riviéry a je preslávené dlhými promenádami na pobreží a úzkymi uličkami v centre mesta.Mesto Cannes je predovšetkým kúpeľné mesto, v ktorom sa každý rok odovzdávajú Zlaté Palmy. St. Tropez je slávne mesto hlavne vďaka slávnym filmom o žandároch a tunajší prístav je plný luxusných jachiet. S Francúzskou riviérou je tiež spojený samostatný štát Monako, v ktorého hlavnom meste Monte Carlo sa koná jeden zo závodov Formule 1.

Celú Francúzsku riviérusi jednoducho zamilujete na prvý pohľad a táto láska vám zostane už navždy zostane v srdci.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Francúzsku riviéru

Či už cestujete na pobrežie Francúzskej riviéry alebo do centra Francúzska, nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie. Francúzsko patrí k civilizovaným európskym krajinám, ktoré majú kvalitnú zdravotnícku starostlivosť. Tá je však na rozdiel od našej veľmi drahá. Vďaka cestovnému poisteniu budete mať celkovú starostlivosť uhradenú z poistenia a z vlastného vrecka nebudete musieť zaplatiť ani cent.

Cestovné poistenie je balíček poistení, ktoré zahrňuje úhradu ošetrenia a liečby so všetkými nutnými nákladmi za lieky, hospitalizáciu, prevozy alebo repatriáciu. K základnému balíčku je možné navyše zjednať rôzne pripoistenia (batožinu, úraz, storno zájazdu a ďalšie). Zoznámte sa s aktuálnou ponukou cestovného poistenia a uzavrite si to pravé poistenie lacno, jednoducho a rýchlo prostredníctvom našej kalkulačky.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.