Cestovné poistenie na Floridu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Floridu.


Florida sa nachádza na juhozápade Spojených štátov amerických je štvrtým najľudnatejším štátom. Pre svoje príjemné klíma je po celý rok vyhľadávanou turistickou destináciou. Dôvodom je nielen teplé počasie, ale tiež viac ako 660 pieskových pláží. Ročne Floridu navštívi desiatky miliónov turistov.

Zaujímavosti a tipy

Hlavná turistická sezóna na Floride začína od polovice decembra do polovice apríla. Sezóna hurikánov začína v júni a končí v novembri.

Teplé počasie a dlhé pláže nie sú zďaleka všetko, čo turistov zaujíma. Na Floride sú vytvorené ideálne podmienky pre pešiu turistiku, cyklistiku a samozrejme pre vodné športy. Taktiež sa tu nachádza bohatá flóra a fauna, ktorú je možné obdivovať v národnom parku Everglades. Turisti si obľúbili hlavné mesto Miami, ležiace na juhu Floridy, kde sa nachádzajú najkrajšie pláže a už spomínaný národný park Everglades. Medzi turistické lákadla patrí aj veľké množstvo zábavných parkov, ktoré sú rozsiate po celej Floride. Na Floride zažijete aj poriadny nočný život. Miami Beach je samostatná časť Miami, z ktorého leto priam srší. Nájdete tu všetko od známeho Ocean Drive, po dlhú pláž s bielym pieskom až po nočné bary, kde je o skutočnú zábavu postarané.

Najlacnejšie poistenie na Floridu

Florida je miesto, ktoré priamo láka k stráveniu odpočinkovej i aktívnej dovolenky. Ak chcete dovolenku prežiť pokojne, nezabudnite na cestovné poistenie, ktoré by malo byť samozrejmou súčasťou na všetkých vašich cestách do zahraničia. Nie vždy je možné sa vyhnúť úrazu alebo chorobe, ale s cestovným poistením budete mať istotu, že vám poisťovňa uhradí zodpovedajúcu starostlivosť.

Lekárska starostlivosť v zahraničí je totiž na rozdiel od našej veľmi drahá a môže sa pohybovať v desiatkach i stovkách tisíc EUR.Preto buďte pripravení a zjednajte si výhodné cestovné poistenie a cestuje s väčším pocitom bezpečia.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.