Cestovné poistenie do Florencie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Florencie.


Florencia je hlavným mestom Toskánska v Taliansku a v minulosti bola veľmi slávnym mestom a kolískou umenia. V meste žili alebo pôsobili slávni umelci ako napríklad Alighieri, Botticelli, Michelangelo, Petrarca či Da Vinci. Aj v súčasnosti patrí Florencia k významným talianskym mestám.

Zaujímavosti a tipy

V centre mesta sa nachádza námestie Piazza della Signoria (Radničné námestie), ktorého hlavnou dominantou je socha Davida od Michelangela. Jedná sa však o kópiu, originál stojí v galérii Accademia,  v ktorej je uložená väčšina Michelangelových výtvorov. Druhou dominantou námestia je radnica Palazzo Vecchio (Starý palác), nad ktorou sa týči veža Torre d´Arnolfo,  vysoká 95 metrov. Neďaleko námestia stojí florentská katedrála s majestátnou kopulou Santa Maria del Fiore.


Za návštevu stoja tiež záhrady Boboli, ktoré sa nachádzajú v centre mesta. Jedná sa o obľúbené miesto odpočinku a prechádzok miestnych obyvateľov i turistov, ktorí sa radi kochajú fontánami, jazierkami i malou pevnosťou Beleveder. V okolí mesta navštívte niektorú z Medicejských viliek, z ktorých najznámejšími sú  Villa della Petraia, Villa Careggi alebo Villa di Castello.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Florencie

Cestujte bezpečne a s istotou vďaka cestovnému poisteniu. Cestovné poistenie vám poskytne zodpovedajúcu finančnú istotu, nech sa vám už prihodí čokoľvek. V rámci cestovného poistenia je kryté ošetrenie, liečba, lieky, prevozy, hospitalizácia i repatriácia. Navyše si môžete pripoistiť cestovné batožiny a riziko ich straty, zničenia alebo krádeže, úraz i storno zájazdu.

Vyberte si z ponuky vybraných a overených slovenských poisťovní a buďte na svojich cestách naozaj dobre poistení. Žiadne veľké výdaje vás nečakajú, pretože cestovné poistenie vás vyjde na pár eur. Či už vyrážate po talianskych mestách, k moru alebo do hôr, s cestovným poistením budete dobre krytí.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.