Cestovné poistenie do Florencie

Florencia je hlavným mestom Toskánska v Taliansku a v minulosti bola veľmi slávnym mestom a kolískou umenia. V meste žili alebo pôsobili slávni umelci ako napríklad Alighieri, Botticelli, Michelangelo, Petrarca či Da Vinci. Aj v súčasnosti patrí Florencia k významným talianskym mestám.

Spočítať
ceny

V centre mesta sa nachádza námestie Piazza della Signoria (Radničné námestie), ktorého hlavnou dominantou je socha Davida od Michelangela. Jedná sa však o kópiu, originál stojí v galérii Accademia,  v ktorej je uložená väčšina Michelangelových výtvorov. Druhou dominantou námestia je radnica Palazzo Vecchio (Starý palác), nad ktorou sa týči veža Torre d´Arnolfo,  vysoká 95 metrov. Neďaleko námestia stojí florentská katedrála s majestátnou kopulou Santa Maria del Fiore. Za návštevu stoja tiež záhrady Boboli, ktoré sa nachádzajú v centre mesta.

Jedná sa o obľúbené miesto odpočinku a prechádzok miestnych obyvateľov i turistov, ktorí sa radi kochajú fontánami, jazierkami i malou pevnosťou Beleveder. V okolí mesta navštívte niektorú z Medicejských viliek, z ktorých najznámejšími sú  Villa della Petraia, Villa Careggi alebo Villa di Castello.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Florencie

Cestujte bezpečne a s istotou vďaka cestovnému poisteniu od www.superpoistenie.sk. Naše cestovnépoistenie Vám poskytne zodpovedajúcu finančnú istotu, nech sa Vám už prihodí čokoľvek. V rámci cestovného poistenia je kryté ošetrenie, liečba, lieky, prevozy, hospitalizácia i repatriácia. Navyše si môžete pripoistiť cestovné batožiny a riziko ich straty, zničenia alebo krádeže, úraz i storno zájazdu.

Vyberte si z ponuky vybraných a overených slovenských poisťovní a buďte na svojich cestách naozaj dobre poistení. Žiadne veľké výdaje Vás nečakajú, pretože cestovné poistenie Vás príde na pár eur. Či už vyrážate po talianskych mestách, k moru alebo do hor, s cestovným poistením od www.superpoistenie.sk budete vždy dobre chránení.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením