Cestovné poistenie na Filipíny

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Filipíny.


Filipíny sú pre vás tou správnou voľbou, ak vás lákajú prírodné krásy vulkánov, hory, národné parky a vodopády. Tento ostrovný štát tvorí viac ako 7 000 ostrovov a ostrovčekov, ležiacich v Tichom oceáne asi tisíc kilometrov od Ázie. K najväčším ostrovom patria Luzon, Samar, Mindanao, Palawan, Negros, Panay, Mindoro, Cebu, Bohol, Leyte a Masbate.

Dôležité informácie pred cestou

Najvhodnejším obdobím na cestovanie na Filipíny je obdobie sucha od jesene do jari (november až apríl). Najmenej vhodné sú mesiace september a október, kedy vrcholí obdobie dažďov.

Po turistoch nie sú vyžadované víza, pokiaľ doba pobytu nie je dlhšia ako 21 dní. Povinné nie je ani očkovanie, odporúča sa však očkovanie proti brušnému týfusu a žltačke. Riziko malárie je na Filipínach malé a preventívne užívanie antimalarík je na úvahe samotného cestovateľa.Prírodné krasy a zaujímavosti

Filipíny se môžu pochváliť neskutočnými prírodnými krásami, ¾ všetkých ostrovov tvoria hlavne vysočiny, najvyšším vrcholom je sopka Apo, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 2 954 m.n.m. Nížiny sú len v riečnych údoliach a pri pobrežiach. Celkom sa tu nachádza asi 50 sopiek, z ktorých rada je ešte stále aktívnych.

Priezračne čistá voda, korále a veľké množstvo rôznych rýb priamo láka na potápanie, krásna príroda naopak k cestovaniu. Uniknúť by vám rozhodne nemali ryžové terasy a pamiatky na najdôležitejšom ostrove Luzon, vstupná brána do pohorí Chocolate Hills a Cordillera Baquio na ostrove Bohol, ďalej potápanie so žralokmi u Malapascua či lodné vraky v zátoke Subic a veľa iných miest.

Upozornenie na výbornú kuchyňu je možno zbytočné, no určite je dobrou správou, že sa jedná o najmenej pálčivú kuchyňu v juhovýchodnej Ázii. Najpopulárnejšie sú ryža a cestoviny z ryžovej múky alebo sójových bobov a samozrejme ryby a morské plody. Jedlo je obvykle podávané na banánovom liste a jesť môžete aj rukami.

O cestovnom poistení na Filipíny

Rozhodli ste se vycestovať na Filipíny? Nezabudnite na kvalitné cestovné poistenie. Nikto nechce automaticky počítať s nepríjemnou udalosťou, ale rozhodne je lepšie byť na ňu pripravený.

Prečo je cestovné poistenie dôležité? Je určené predovšetkým na pokrytie liečebných nákladov v prípade, ak dôjde na cestách k úrazu alebo ochoriete.

Štandardne sú v základnom balíčku poistenia zahrnuté náklady na:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


Poisťovne ponúkajú spravidla niekoľko variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistného limitu a obvykle i rozsahom asistenčných služieb.

Súčasťou poistenia sú vždy spomínané asistenčné služby tiež ponuka ďalších pripoistení: úrazové pripoistenie - trvalé následky úrazu, smrť úrazom, denné odškodné, pripoistenie batožín – zničenie, poškodenie či strata, pripoistenie zodpovednosti – za škody, ktoré poistený spôsobí tretím osobám na ich majetku alebo zdraví, pripoistenia storna cesty – preplatenie storno poplatkov cestovnou kanceláriou pri storne cesty.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.