Cestovné poistenie na Fidži

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Fidži.


Cez viac ako 300 ostrovov, ostrovčekov a atolov v juhozápadnej časti Tichého oceánu, ležiacich medzi Melanéziou a Polynéziou, tvorí tropický raj Fidži. Nádherná príroda tvorená bielymi plážami, priezračnou modrou vodou, sopečným pohorím porasteným dažďovým pralesom, tropickými teplotami po celý rok, to všetko a oveľa viac láka turistov z celého sveta a nielen ich.

Rady pred cestou

Turisti musia mať vízum, ktoré získajú na mieste za poplatok hneď po prílete. Tiež nezabudnite, že cestovný pas musí byť platný najmenej 3 ďalšie mesiace po návšteve Fidži a očkovanie nie je povinné.

Raj nielen pre potápačov

Súostrovie Fidži je považované za jedno z najkrajších miest ideálnych pre vodné športy od šnorchlovania až po potápanie. Priezračná voda, rozsiahle rôznofarebné korálové útesy i množstvo morských živočíchov, ako sú vodné korytnačky, raje, delfíny, menší žraloci či hviezdice urobia z potápania nezabudnuteľný zážitok.


Nielen milovníci potápania si tu prídu na svoje, tiež vnútrozemie, kde nájdete sopečné pohorie a divokú džungľu, stojí za Váš čas. Výhľad z najvyššej hory ostrova, ktorou je vyhasnutá sopka Tomanivi vo výške 1323 m. n. m. na okolité ostrovy, vás určite okúzli.

Pri návšteve Fidži rozhodne nezabudnite na miestnu kuchyňu, ktorá je paletou najrôznejších exotických jedál, kam patrí zmes rýb, homárov, krabov a ďalších morských plodov. Veľmi chutné je i ovocie, najmä kokos, banány, mango, citrusy, melóny a ďalšie.

Zaujímavosťou tohto raja je, že sa tu natáčali slávne filmy ako Stroskotanec či Modrá lagúna.

Prečo cestovné poistenie na Fidži?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu "nám sa nemôže nič stať" hoďte za hlavu buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka na Fidži nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky vás príde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu, nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky tisíc eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré vám poradia alebo pomôžu s nájdením zodpovedajúcej pomoci a ušetria vám tým tak veľa starostí.

Aké výhody získate s cestovným poistením?

  • silného finančného partnera v prípade núdze,

  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,

  • širokú ponuku pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.