Cestovné poistenie do Dublinu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Dublinu.


Dublin je hlavným a tiež najväčším mestom Írskej republiky. Dublin je krásne mesto, ktoré je známe nielen georgiánskou architektúrou, ale tiež vďaka príjemnej a priateľskej atmosfére. Nájdete tu mnoho barov, reštaurácií, klubov a kaviarní, čím je Dublin obľúbeným pre pestrý a rušný nočný život.

Zaujímavosti a tipy

V Dubline žije približne 1,2 miliónov obyvateľov, čo je jedna štvrtina v celom Írsku. Dublin je rozdelený na dve polovice riekou Liffey, pričom juh je skôr "lepšou" štvrťou a sever je označovaný ako robotnícka štvrť. V Dubline sa nachádza veľké množstvo parkov Croke Park je štvrtý najväčší štadión v Európe. Pravidelne sa tu konajú preslávené Gaelské hry. Pre zaujímavosť sa v Dubline nachádzajú sídla svetovo známych firiem ako sú Google, Microsoft, Facebook, eBay či Yahoo.

Najlacnejšie cestovné poistenie do Dublinu

Dublin patrí medzi populárne európske mestá, ktoré za návštevu rozhodne stojí. Zažijete tu krásne chvíle, prehliadnete si pamiatky a poznáte nových priateľov. Pritom však nezabúdajte, že i na dovolenke vás môžu stretnúť krušné chvíle. Preto je výhodné mať uzatvorené cestovné poistenie, ktoré vás na vašich cestách ochráni.

S cestovným poistením získate finančné zaistenie pre prípad úrazu či choroby. Súčasťou základného poistenia je ošetrenie, liečba, lieky, prevozy, hospitalizácia či repatriácia. Tieto čiastky sú v zahraničí veľmi vysoké a pohybujú sa v desiatkach až stovkách tisícoch eur. Súčasťou sú navyše  asistenčné služby, ktoré vám poskytnú radu či pomoc vo chvíli, kedy to budete naozaj potrebovať.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.