Cestovné poistenie na Dolomity

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Dolomity.


V severnom Taliansku sa nachádza niekoľko masívov, známych pod názvom Dolomity. Sú vyhľadávanou horskou oblasťou ako pre letné, tak i zimné dovolenky. Vďaka divokej kráse kolmých stien, rozoklaných hrebeňov, zelených lúk a jazier lákajú k návšteve tisíce turistov ročne a to najmä tých, ktorí túžia po aktívne strávenej dovolenke.

Zaujímavosti a tipy

Kopce sú plné turistických trás, ktoré vyhľadávajú milovníci letnej a zimnej vysokohorskej turistiky a tunajšie skaly vyhľadávajú aj nadšení horolezci. Turisti majú na výber medzi bežnými trasami, ktoré zvládnu turisti od najmenších až po tých starších. Pre aktívnejších športovcov sú určené špeciálne zaistené trasy, tzv. ferraty. Na svoje si prídu i nadšení cyklisti, tunajšie cyklistické trasy sú však vzhľadom k svojej náročnosti vhodné skôr pre tých skúsenejších, no aj menej zdatní si určite nájdu jednoduchšie trasy v údolí hor.

Najviac turistov však Dolomity navštívi behom zimných mesiacov. Hory sú totiž plné lyžiarskych stredísk a zjazdoviek rôznej náročnosti. Vďaka tomu, že sa vo vyšších výškach nachádzajú ľadovce, je lyžovanie v niektorých oblastiach možné takmer po celý rok.

Najlacnejšie cestovné poistenie na Dolomity

Nielen aktívna dovolenka so sebou prináša zdravotné riziká. Menšie úrazy alebo choroby vám môžu zastihnúť kdekoľvek a kedykoľvek. Pri trávení aktívnej a športovej dovolenky sú však riziká vyššie. Práve preto by ste nemali zabúdať na cestovné poistenie, ktoré vám po celú dobu dovolenky poskytne dostatočné finančné zaistenie.

Cestovné poistenie obvykle kryje náklady na liečbu a ošetrenie vrátane všetkých nutných nákladov ako sú lieky, prevozy alebo hospitalizácia. Súčasťou bývajú asistenčné služby, ktoré vám v prípade potreby poskytnú radu a pomoc. Pripoistiť si môžete aj svoju batožinu pre prípad straty, zničenia alebo krádeže. Niektorí z vás určite uvítajú možnosť pripoistiť si storno zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.