Cestovné poistenie na Djerbu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Djerbu.


Ostrov Djerba na juhu Tunisu patrí k najobľúbenejším miestam na slnenie a odpočinok. Jedná sa o najväčší ostrov, ležiaci na severe Afriky, ktorý ponúka čisté more, krásne pláže a slnečné a teplé počasie po celý rok. Djerba je vhodná najmä pre tých, ktorí si chcú užiť kľudnej dovolenky na krásnych pieskových plážach.

Zaujímavosti a tipy

Najkrajšie pláže sa nachádzajú na severe ostrova. Okrem kúpania a opaľovania je možné si ostrov prejsť na skútri, ktorého požičanie nie je nijako drahé a ostrov si na ňom prehliadnete behom jedného dňa. Pokiaľ si požičiate auto, môžete sa ísť pozrieť aj na pevninu cez Zarzis. Pokiaľ radi rybárčite alebo sa potápate, potom je pre vás ideálnym miestom skalnatý útes Ras Taguerness. Zaujímavý je tiež výlet na Saharu.

Medzi zaujímavé pamiatky patrí napríklad židovské púťové miesto a synagóga La Ghriba, stojaca na základoch jednej z najstarších synagóg na svete vôbec, v ktorej sa nachádza exemplár Starého zákona. Významné je tiež mesto Gabes, ktoré je označované ako "brána juhu". V stredoveku bolo toto mesto dôležitým obchodným miestom, kde končili karavány, putujúce do Afriky.

Cestovné poistenie na Djerbu

Veľa ľudí sa domnieva, že cestovné poistenie je zbytočný luxus. Obzvlášť vtedy, ak plánujete odpočívať na pláži a prechádzať sa po meste. K úrazu alebo ochoreniu však nemusí dôjsť len pri aktívnom športe a práve vtedy oceníte cestovné poistenie. Aj menšie ošetrenie môže stáť tisíce eur. Vďaka cestovnému poistenie však nebudete musieť siahať do vlastnej peňaženky, celú liečbu vrátane všetkých nákladov za vás totiž uhradí poisťovňa.

Cestovné poistenie a jeho zjednanie je veľmi jednoduché. Stačí si v našej online kalkulačke porovnať ponuky a tú víťaznú si ľahko a hlavne rýchlo uzavriete on-line. Nie je nutné preto chodiť osobne na pobočku a cestovné poistenie si zjednáte aj tesne pred odjazdom na dovolenku.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.