Cestovné poistenie na Costa Brava

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Costa Brava.


Costa Brava je obľúbenou turistickou destináciou v Španielsku vďaka tomu, že sa jedná o 300 kilometrov dlhé pobrežie, ležiace medzi letoviskami Blanes až po hranice s Francúzskom. Costa Brava tak ponúka prevažne slnečné a teplé počasie, ideálne podmienky na kúpanie a viaceré možnosti na zaujímavé výlety. Nachádzajú sa tu dlhé pieskové pláže, divoké útesy a bohatý podmorský život, ktorý ocenia najmä potápači.

Symbolom Costa Bravy je surrealistický umelec Salvador Dalí, ktorého diela sú známe po celom svete. Hlavným mestom je Lloret de Mar, ktoré je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí majú radi rušný nočný život. Medzi ďalšie mestá, ktoré rozhodne stoja za návštevu, patria Roses a Blanes. Vo všetkých mestách i mestečkách si môžete prehliadnuť zaujímavú historickú architektúru, galérie alebo múzea a ochutnať miestne špeciality v reštauráciách a baroch. Nielen mestá, ale aj tradičné vidiecke dedinky vás určite okúzlia svojou atmosférou a priateľským chovaním ich obyvateľov.

Cestovné poistenie na Costa Brava

Na svete existuje mnoho miest, ktoré stoja za návštevu a medzi nich určite patrí Costa Brava v Španielsku. Čo by však na žiadnej vašej ceste nemalo chýbať, nech už mierite kamkoľvek, je cestovné poistenie zjednané na mieru. Takéto poistenie si môžete veľmi rýchlo a jednoducho uzavrieť prostredníctvom našej kalkulačky.

Vďaka cestovnému poisteniu budete môcť cestovať bez obáv a starostí. Budete mať totiž istotu finančného zabezpečenia pre prípady úrazov alebo choroby. Prípadnú liečbu nebudete hradiť zo svojho vrecka, ale všetko za vás uhradí poisťovňa a nie je toho zrovna málo. Lekárska starostlivosť je v zahraničí veľmi drahá, pohybuje sa od niekoľko stoviek až po milióny eur a cestovné poistenie pritom kryje nielen ošetrenie, ale všetky nutné náklady (lieky, prevozy, hospitalizáciu a ďalšie).

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.