Cestovné poistenie do Chile

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Chile.


Prevažne hornatá krajina atypického tvaru Chile leží na západnom pobreží južnej Ameriky. Vďaka svojej polohe a dĺžke, ktorá sa ťahá 4 000 km po pobreží, tu nájdeme tropické miesta na severe, vyhasnuté i činné sopky na východe i subpolárne oblasti na juhu, je Chile krajinou zasľúbenou najmä pre milovníkov prírody a vysokohorskej turistiky. Súčasťou Chile je tiež Veľkonočný ostrov, známy vďaka záhadným sochám

Dôležité informácie pred cestou

Aby ste mohli vyraziť do Chile, musíte mať so sebou cestovný pas, ktorý bude najmenej 3 mesiace platný od chvíle, kedy vstúpite na územie Chile. Vízum nebude potrebovať v prípade, že dĺžka vášho pobytu neprekročí 90 dní a očkovanie sa nevyžaduje. O aktuálnych podmienkach vstupu sa vždy informujte pred plánovanou cestou.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Chile je krajinou, kde nájdete skutočne všetko, či sa už jedná o horské oblasti, pláže, tropické džungle i chladné oblasti. Prídu si tu na svoje hlavne zapálení cestovatelia a obdivovatelia prírodných krás. Aké konkrétne miesta by mal navštíviť každý? V prvej rade sa jedná o hlavné mesto Santiago de Chile, ktoré patrí k najväčším mestám Latinskej Ameriky. K zaujímavým miestam patrí i prístav Puerto Montt a Puntas Arenas, mesto na pobreží Magalhaseovho prielivu.

Od južnej hranice susedného štátu Peru až po severské oblasti sa rozlieha najsuchšie miesto na Zemi - púšť Atakama, ktorá miestami dosahuje nadmorskej výšky 5 000 metrov. Na juhu južnej Ameriky leží sen všetkých horolezcov Patagónia, ktorej menšia časť sa nachádza tiež na území Chile. Veľmi krásny je aj NP Torres del Paine, ležiaci úplne na juhu krajiny a práve tu môžeme vidieť okrem nádhernej prírody aj pštrosov, lamy a úchvatné kondory. V Chile se nachádzajú dva významné prielivy – Magalhaesov a Beagle. Prvý z nich delí pevninu od Ohňovej zeme a druhý leží medzi ostrovmi Navarino a Hoste a pobrežím Ohňovej zeme.

Prečo cestovné poistenie do Chile?

Cestovné poistenie  je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj do Chile. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch.

Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Aké výhody vám prinesie cestovné poistenie?

  • silného finančného partnera v prípade núdze,

  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,

  • širokú ponuku pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.