Cestovné poistenie do Chalkidiki

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Chalkidiki.


Grécky polostrov Chalkidiki má tvar trojzubca Poseidóna, boha mora. Chalkidiki vás uchváti krásnymi plážami, panenskou prírodou a architektonickými pamiatkami. Ide o skvelú kombináciu, ktorá sa postará o to, aby ste si užili kvalitnú a nezabudnuteľnú dovolenku.

Zaujímavosti a tipy

Z polostrova vybiehajú do Egejského mora tri výbežky: Kassandra, Athos a Sithonia. Najnavštevovanejšia je Kassandra na západe, ktorá vás očarí svojou prírodou a hlavne plážami, ktoré patria k najlepším v celom Grécku. Výbežok Athos, nazývaným tiež Svätá hora, sa nachádza mníšsky štát Agios Oros. Tunajšia hora s rovnakým názvom je považovaná za posvätné miesto, na ktorom mnísi a pustovníci viedli život v rozjímaní. Dnes tu existuje asi 20 kláštorov, ktoré obýva zhruba 2 000 mníchov. Na tento ostrov majú zakázaný vstup ženy. Čo sa týka prírody, najkrajšie výlety sú v Sithonii, ktorý má ľahko kopcovitý terén a tunajšia príroda je takmer nedotknutá. K najznámejší letoviskám patria Paliouri, Possidi, Pefkochori, Kalithea alebo Polichrono.

Polostrov se vyznačuje charakteristickou pestrofarebnou krajinou, malebnými mestečkami a samozrejme typickým priezračným morom, ktoré je obklopené pobrežím a obľúbenými turistickými letoviskami. Zaručene si tu prídu na svoje všetci nadšemci romantiky a dlhých prechádzok.


Cestovné poistenie do Chalkidiki

Cestujete radi? Je vašim ďalším cieľom grécky ostrov Chalkidiki? Chybu určite neurobíte a ostrov si vychutnáte plnými dúškami. Aby však vaše cestovanie bolo naozaj pohodlné a bez obáv, nezabudnite si pred cestou zjednať cestovné poistenie za výhodnú cenu.

Cestovné poistenie je veľmi dôležité a preto by naň nemali turisti zabúdať. Snaha ušetriť pár eur by sa nemusela vyplatiť. Lekárska starostlivosť v zahraničí je totiž veľmi nákladná a pohybuje sa od pár stoviek eur až po niekoľko stoviek tisícov. Cestovné poistenie stojí pritom len pár centov na deň a nemusíte ho platiť celoročne, len po dobu trvania vašej dovolenky.

S cestovným poistením získate istotu, že v prípade nutnosti budete mať zaplatenú celkovú lekársku starostlivosť vrátane zákrokov, liekov, prevozu aj hospitalizácie. To ale nie je všetko, k základnému balíčku si samozrejme môžete zjednať doplnkové pripoistenia, ktoré vašu poistnú ochranu výrazne rozšíria. Najčastejšie si turisti zjednávajú poistenie batožiny a storno zájazdu.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.