Cestovné poistenie do Chalkidiki

Grécky ostrov Chalkidiki má tvar trojzubca Poseidóna, boha mora. Široký výbežok vybieha do Egejského mora a naň priliehajú tri úzke polostrovy, „hroty“, Kassanda, Athos a Sithonia. Na polostrove Athos, nazývanom tiež Svätá hora, sa nachádza mníšsky štát Agios Oros. Tunajšia hora s rovnakým názvom je považovaná za posvätné miesto, na ktorom mnísi a pustovníci viedli život v rozjímaní. Dnes tu existuje asi 20 kláštorov, ktoré obýva zhruba 2 000 mníchov. Na tento ostrov majú zakázaný vstup ženy.

Spočítať
ceny

Ostrov se vyznačuje charakteristickou pestrofarebnou krajinou, malebnými mestečkami a samozrejme typicky priezračným morom, ktoré je obklopené pobrežím a obľúbenými turistickými letoviskami. Z polostrovov je najobľúbenejším Kassandra, kde sa nachádza najviac letovísk. Čo sa týka prírody, najkrajšie výlety sú na polostrove Sithonia, ktorý má ľahko kopcovitý terén a tunajšia príroda je takmer nedotknutá. K najznámejší letoviskám patria Paliouri, Possidi, Pefkochori, Kalithea alebo Polichrono.

Porovnanie cestovného poistenia on-line do Chalkidiki

Cestujete radi? Je Vaším ďalším cieľom grécky ostrov Chalkidiki? Chybu určite neurobíte a ostrov si vychutnáte plnými dúškami. Aby však Vaše cestovanie bolo naozaj pohodlné a bez obáv, nezabudnite si na stránkach Superpoistenie.sk zjednať cestovné poistenie za výhodnú cenu.

Cestovné poistenie je veľmi dôležité a preto by naň nemali turisti zabúdať. Snaha ušetriť pár korún by sa nemusela vyplatiť. Lekárska starostlivosť v zahraničí je totiž veľmi nákladná a pohybuje sa od pár stoviek eur až po niekoľko stoviek tisícov. Cestovné poistenie stojí pritom len pár centov na deň a nemusíte ho platiť celoročne, len po dobu trvania Vašej dovolenky.

S cestovným poistením získate istotu, že v prípade nutnosti budete mať zaplatenú celkovú lekársku starostlivosť vrátane zákrokov, liekov, prevozu aj hospitalizácie. To ale nie je všetko, k základnému balíčku si samozrejme môžete zjednať doplnkové pripoistenia, ktoré Vašu poistnú ochranu výrazne rozšíria. Najčastejšie si turisti zjednávajú poistenie batožiny a storno zájazdu.

Spočítať
ceny
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 2

Výhody portálu

  • Okamžitá platnosť poistenia
  • Aktuálne sadzby
  • Ponuky poisťovní
  • Možnosť online platby
  • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
  • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením