Cestovné poistenie do Brazílie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Brazílie.


Brazília leží v Južnej Amerike a jedná sa o najväčšiu a najľudnatejšiu krajinu. Povodne bola Brazília najväčšou kolóniou Portugalska a preto je v Brazílii stále úradným jazykom portugalčina. Jej najbližšími susedmi sú Francúzska Guyana, Kolumbia, Venezuela, Peru, Bolívia, Paraguaj, Argentína a Uruguaj.

Dôležité informácie pred cestou

Na cestu do Brazílie potrebuje turista zo Slovenskej republiky len cestovný pas s platnosťou minimálne šesť mesiacov. Vízum na cestu do Brazílie nie je od roku 2005 potrebné. Pobyt však nesmie byť dlhší ako 90 dní. Tiež nezabudnite na získanie výstupných razidiel do cestovného pasu a vrátenie časti hraničnej sprievodky, ktorú turista získava pri vstupe do krajiny. Očkovanie sa nevyžaduje.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Brazília je neskutočne rozľahlá a rozmanitá krajina. Nachádza sa tu veľa miest, ktoré stoja za návštevu. Rozhodne k nim patrí Rio de Janeiro, mesto preslávené karnevalmi, nádhernými plážami a gigantickou sochou Ježiša. Z ďalších miest je to najväčšie brazílske mesto Sao Paulo, moderné veľkomestá Brasilia či Salvador.

Na hraniciach s Argentínou sa nachádzajú veľkolepé vodopády Iguazú. V Brazílii nájdete i NP Pantanal, ide o najväčšiu chránenú rezerváciu a najväčší zatopený prales. Jeho rozloha je 190 000 km2 a v období dažďov je celé územie zaliate vodou, vypadá ako nekonečne bahnité jazero. Najrozsiahlejšia džungľa Amazónia, ktorou preteká najväčšia rieka sveta Amazonka, zaberá 56 % celej Brazílie a predstavuje dokonca 30 % všetkých lesov na svete. Ideálnymi podmienkami pre horolezectvo sa môže pochváliť Národný park Chapada Diamantina, ktorý sa nachádza na východe Brazílie. Ide skutočne o zaujímavú krajinu, ktorá sa vyznačuje i svojou náboženskosťou a konzervatívnosťou.


Prečo cestovné poistenie do Brazílie?

Neuvažujte o tom, či si cestovné poistenie uzavrieť alebo nie, premýšľajte iba nad tým, aké cestovné poistenie uzavriete. Myšlienky typu "nám sa predsa nemôže nič stať" hoďte za hlavu a buďte pripravení na každú situáciu, aj tú nepríjemnú.

Dovolenka v Brazílii nie je lacnou záležitosťou, ale cestovné poistenie áno. Pár dní dovolenky vás vyjde na pár eur, pričom získate kvalitnú poistnú ochranu nech sa prihodí čokoľvek. Verte, že náklady na liečbu úrazu či choroby prídu v zahraničí na desiatky až stovky tisíc eur. Okrem toho môžete na dovolenke využiť asistenčných služieb, ktoré vám poradia alebo pomôžu nájsť zodpovedajúcu pomoc a ušetria vám tým tak veľa starostí.

Aké výhody vám prinesie cestovné poistenie?

  • silného finančného partnera v prípade núdze,

  • úhradu nákladov za liečbu až do výšky poistného limitu,

  • širokú ponuku pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.