Cestovné poistenie do Berlína

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Berlína.


Berlín je hlavné mesto Nemecka a populárne európske mesto. Je považované za "pohyblivé" mesto plné kontrastov, pretože sa tu stretáva západná kultúra s východnou. Berlín je proste multi žánrové mesto, v ktorom sa schádzajú moderná architektúra i zaujímavé historické budovy.

Berlín patrí vôbec k najväčším mestám v celej Európe. Medzi hlavné pamiatky patrí Štátna, Nemecká a Komická opera. Brandenburská brána je symbolom spojeného Berlína a nachádza sa na námestí Pariser Platz. Checkpoint Charlie je hraničný prechod, spájajúc dve časti Berlína, slúži ako atrakcia pre turistov. Hlavné sídlo turistov je Nemecký parlament a Glaskuppel. V Berlíne sa tiež nachádzajú desiatky múzeí a galérií, ktoré určite ocenia kultúrne založení turisti. Napríklad, v Berlíne je najväčšie židovské múzeum v Európe. Ak sa chystáte s rodinkou, navštíviť môžete najstaršiu zoologickú záhradu v Nemecku, kde najväčším lákadlom sú pandy. Nachádza sa tu i Berlínske akvárium, ktoré je jedným z najväčších v Európe. Obľúbeným miestom je Tiergarten, kde sa každým rokom organizuje Love Parade. Po zvyšok roku sa jedná o miesto ideálne pre posedenie a prechádzky. Ak chcete vidieť Berlín z vtáčej perspektívy, navštívne berlínsku Eiffelovku, konkrétne Televíznu vežu, ktorá má výšku 360 metrov a nachádza sa v nej výhliadková terasa s reštauráciou.

Okrem histórie vás Berlín láka predovšetkým na jedinečnú atmosféru, bujarý nočný život, veľkolepé nákupy, moderné kaviarne a reštaurácie. Toto mesto je stvorené na jednodenný výlet alebo strávenie celého víkendu.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Berlína

Aj v Berlíne vás môže zaskočiť choroba alebo úraz a zaplatiť to budete musieť tak či tak. Vďaka cestovnému poisteniu však nebudete musieť siahať pre tisíce eur do vlastného vrecka, ale liečbu za vás obratom uhradí poisťovňa.

Cestovné poistenie od rôznych poisťovní si môžete jednoducho porovnať prostredníctvom našej kalkulačky nižšie a tak ľahko zistíte, ktorá poisťovňa vám ponúka cestovné poistenie s najlepšími podmienkami a za najvýhodnejšiu cenu. Cestovné poistenie si tak môžete uzavrieť veľmi jednoducho a rýchlo cez internet.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.