Cestovné poistenie do Benátok

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Benátok.


Talianske mesto Benátky je známe po celom svete. Jedná sa o unikátne mesto, ktoré je vystavané na lagúne leží na 118 ostrovoch a ostrovčekoch, ktorú sú vzájomne prepojené kanálmi a cca 400 mostmi. V Benátkach žije 360 tisíc obyvateľov, pričom asi 100 tisíc z nich žije v historickom centre.

Zaujímavosti a tipy

Benátky patria k hlavným turistickým cieľom talianskeho pobrežia a vďaka veľkému množstvu kanálov a romantických uličiek sú považované za najviac romantické mesto. Práve preto sem jazdí veľké množstvo zamilovaných párov, milencov a novomanželov.

V Benátkach sa nachádzajú dôležité múzea a galérie, ktoré tiež stoja za návštevu. Najväčšie davy turistov prúdia v srdci Benátok v Piazza San Marco. Je to jediné námestie, ktoré sa nachádza v Benátkach. Obklopuje ho niekoľko dôležitých pamiatok, napríklad bazilika sv. Marka, ktorá vás dostane trblietavými, zlatými, farebnými, sklenenými mozaikami. Ďalší turistický skvost, ktorý by ste nemali vynechať je zvonica sv. Marka (Campanile di San Marco), ide o 98,6 metrov dlhú vežu, ktorá je najvyššou stavbou v Benátkach. Na jej vrchole je zlatá socha archanjela Gabriela a tvorí ju 5 zvonov. Palazzo Ducale alebo Dóžecí palác je honosnou budovou nachádzajúca sa na námestí sv. Marka. Ide o majtrovské dielo benátskej architektúry vďaka zmesi gotického, byzantského a maurského štýlu. Vašu pozornosť iste upúta i najslávnejšie múzeum, Museo Correr.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Benátok

Benátky majú neuveriteľný šarm, ktorý uchváti každého, kto toto mesto navštívi. Užívajte si prechádzok po tomto neuveriteľnom meste s väčšou istotou a uzavrite cestovné poistenie. Nech sa vám už prihodí čokoľvek, vďaka cestovnému poisteniu budete dostatočne zaistení pre všetky prípady. To platí najmä pre náhle choroby a úrazy, ktoré Vás môžu postihnúť kdekoľvek na svete.

Cestovné poistenie síce nedokáže zabrániť nehode, ale poskytne vám dostatok financií k tomu, aby ste mali zaplatenú poriadnu zdravotnú starostlivosť, vrátane hospitalizácie, liekov i nutných prevozov. Poistiť si môžeme i svoje batožiny a odporúčané je tiež poistenie zodpovednosti za škodu, ktorú na svojich cestách môžete spôsobiť iným osobám. Potrebnú radu a pomoc vám poskytne asistenčná služba.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.