Cestovné poistenie do Barcelony

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Barcelony.


Druhým najväčším a najvýznamnejším španielskym mestom hneď po Madride je Barcelona, hlavné mesto Katalánska. Barcelona leží na severovýchode Španielska pri pobreží Stredozemného mora a žije tu viac ako 1,5 miliónov obyvateľov, je známa svojou dlhou históriou, bohatým kultúrnym a spoločenským životom, láskou k futbalu a tiež originálnymi architektonickými výtvormi  Antoni Gaudího.

Zaujímavosti a tipy

V Barcelone sa nachádza nespočetne veľa miest, ktoré odporúčame navštíviť. Práve Antoni Gaudí a jeho výtvory preslávili Barcelonu najviac. Medzi kľúčové diela patrí chrám Sagrada Família, ktorý dodnes nie je celkom dokončený. Táto monumentálna stavba je považovaná za domimantu mesta. Chrám má nevšednú podobu nielen z vonkajšej strany, ale unesení budete predovšetkým z jeho vnútorných priestorov. Pokochať sa môžete neobvyklými tvarmi stropov s netradičnými líniami, masívnymi stĺpmi a veľmi bohato zdobenými vitrážmi. V centre mesta sa potom nachádza dom Casa Milá, najslávnejší Gaudího dom, kde upustil uzdu svojej fantázii. Vyznačuje sa ťažkými tvarmi, zakrivením a vyhĺbením. Zabudnúť nesmieme na rozľahlý Park Güell s bohatými architektonickými prvkami.

Za zmienku stoja taktiež miesta ako La Rabla, Barri Gotic a nádherná pláž Barceloneta, ktorá bola v minulosti rybárskou dedinou. V meste nájdeme i sídlo arcibiskupa, univerzity a vysoké technické a obchodné školy. Raritou mesta je prvotriedne morské akvárium, v ktorom sa nachádza 22 obrých akvárií, ktoré pretína 80 metrov dlhý sklenený tunel. Na svoje si príde tiež každý fanúšik dobrého futbalu. Návšteva najväčšieho futbalového štadiónu v Európe je hlavným stánkom jedného z najslávnejších futbalových klubov - FC Barcelona. Camp Nou je obľúbenou atrakciou nielen priaznivcov futbalu, ale i zvedavých cestovateľov.


Najlacnejšie cestovné poistenie do Barcelony

V Barcelone vás určite čaká veľa nezabudnuteľných zážitkov. Nekazte si dovolenku nečakanými výdajmi a nezabudnite si uzavrieť cestovné poistenie, ktoré vaše náklady nijako výrazne nezvýši. Rozhodne menej ako úhrada liečby z vlastného vrecka. S cestovným poistením získate finančné zaistenie v prípade úrazu či choroby.

Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


Poisťovne vždy ponúkajú viacej variant cestovného poistenia, ktoré sa líšia výškou poistných limitov a rozsahom asistenčných služieb. K základnému balíčku si navyše môžete zjednať radu pripoistení, ktoré vašu poistnú ochranu výrazne rozšíria.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.