Cestovné poistenie na Bahamy

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom na Bahamy.


Bahamy ležia juhovýchodne od Floridy a označujú sa rajom pre všetkých, ktorí majú radi rybárčenie, plavby, plachtenie, potápanie, exotiku a krásne pláže. The Bahamas patria do Lucayského súostrovia, spolu s Turks and Caicos.


Dovolenkový raj

Dovolenka na Bahamách predstavuje splnený americký sen o dovolenke. Za rok krajinu navštívi okolo šesť miliónov turistov. Bahamské ostrovy tvorí 30 väčších ostrovov, 700 menších ostrovov a viac ako 2000 koralových ostrovčekov. Pravé bohatstvo tohto nádherného dovolenkového raja tvoria úchvatné pláže tvorené jemným svetlým pieskom, rozľahlé pláže bez strmých útesov, krásne priezračné more, pestrý podmorský svet či bohatá vegetácia.

Zaujímavé miesta

Pri návšteve si nenechajte ujsť Národný park Lucyan, kde sa v jeho severnej časti nachádza najväčší systém podmorských jaskýň na svete, v rozlohe takmer 16 hektárov a rozprestiera sa na najsevernejšom bahamskom ostrove Grand Bahama.

Vo východnej časti súostrovia sa nachádza prvý národný park na Bahamách -  Exuma Cays Land and Sea Park. Môžete poznať úchvatný podmorský svet, dobrá viditeľnosť pri ponore je až do hĺbky 30 metrov. Za pozornosť stojí i hlavné mesto - Nassau na ostrove New Providence. Toto staré mesto s nádychom Karibiku prepája historické prvky s novými modernými. Sledovať môžete malebné domčeky, sochu kráľovnej Viktórie, budovu parlamentu či pevnosť Charlotte z 18. storočia.

Povinnosti pred cestou

Ak sa rozhodnete vyraziť na Bahamy, bude vám stačiť cestovný pas, ktorého platnosť po návrate z cesty musí byť 6 mesiacov. Aj deti potrebujú mať vlastný cestovný pas. Víza pre občanov SR na Bahamy nie sú potrebné, ak dĺžka pobytu nepresiahne viac ako 90 dní.

Cestovné poistenie na Bahamy

Ak cestujete na Bahamy, nezabudnite na uzatvorenie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa potom nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

  • náhleho ochorenia,

  • úrazu,

  • úmrtia.


Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie: úrazové pripoistenie, pripoistenie straty, poškodenia či zničenia batožiny, pripoistenie zodpovednosti, pripoistenie storna zájazdu.

Prečo cestovné poistenie na Bahamy?

Cestovné poistenie je veľmi dôležité, nech už cestujete kamkoľvek, teda aj na Bahamy. Dôvodom sú veľmi vysoké náklady na liečbu v zahraničí. Už len samotný úraz či choroba sú veľmi nepríjemnou udalosťou a finančné náklady sa pohybujú v státisícoch. Napríklad mozgová príhoda v USA stojí 50 000 eur, zlomenina nôh s nutnou operáciou v rovnakej zemi skoro 20 000 eur. Aj menšie zákroky sa pohybujú v tisícoch a to i v krajinách Európskej únie.

Pritom vás ale cestovné poistenie vyjde len na pár desiatok eur v závislosti od dĺžky miesta pobytu. Pokiaľ cestujete často, vyplatí sa vám ročné cestovné poistenie, nehovoriac, ak máte radi športové alebo dokonca adrenalínové dovolenky. Potom je vhodne zvolené cestovné poistenie nutnosťou.

Zhrňme si hlavné výhody cestovného poistenia do niekoľkých bodov:


  • finančné zaistenie až do výšky poistného limitu v prípade náhleho ochorenia či úrazu,
  • asistenčné služby, ktoré vám kedykoľvek pomôžu so sprostredkovaním pomoci alebo   vám poradia ako sa zachovať,
  • možnosť ďalších pripoistení.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.