0850 100 101 info@superpoistenie.sk

Cestovné poistenie do Argentíny

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Argentíny.

92 Zákazníkov tu teraz porovnáva
Allianz AXA Assistance Groupama Union Uniqa

Cestovné poistenie a COVID-19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.

Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne dojednať.


Porovnať poistenia s krytím COVID-19

Cestovné poistenie Argentína

Druhý najväčší štát južnej Ameriky je Argentínska republika, krajina vášnivého tanga, hovädzích steakov a tiež futbalových fanúšikov. Práve tu žije štyridsať miliónov ľudí, ktorí svoj život skutočne prežívajú. Vzhľadom k obrovskej rozlohe krajiny tu nájdete veľké mestá, vysoké hory i nekonečné planiny.

Porovnať ceny cestovného poistenia

Dôležité informácie pred cestou

V prípade, že do Argentíny cestujete len ako turista a dĺžka pobytu nepresiahne 90 dní, nepotrebujete vízum a vystačíte si iba s platným cestovným pasom. Očkovanie nie je povinné, ale je vhodné sa nechať očkovať proti tetanu, žltačke typu A a B, brušnému týfusu. Pokiaľ na svojich cestách predpokladáte kontakt so zvieratami, je doporučené aj očkovanie proti besnote.


Prírodné krásy a zaujímavosti

Argentína ponúka veľké množstvo turistických zážitkov a je veľmi ťažké povedať, ktoré z nich by nemal žiadny turista vynechať. Základom je určite hlavné mesto krajiny Buenos Aires, ležiace na východe krajiny u pobrežia Atlantického oceánu. Tu nájdete luxusné miesta i chudobnú štvrť. Na miestnom slávnom cintoríne sú pochované významné osobnosti ako napríklad Evita.

Druhým najväčší mestom je Córdoba, ktoré sa nachádza na úpätí pohoria Sierras Chicsa. Mesto má krásne historické centrum i moderné štvrte.

Na juhu sa nachádza mesto Ushuaia, preslávené najmä tým, že je považované za najjužnejšie položené mesto sveta. Zahajuje sa tu lyžiarska sezóna a koná svetoznámy hudobný festival Ushuaia Jazz Festival.

Cestovné poistenie do Argentíny

Na pobreží Atlantiku leží populárne plážové letovisko Mar del Plata, ktoré ročne navštívi šesť miliónov turistov z celého sveta.

V národnom parku Parque Nacional Iguazů sa okrem krásnej prírody, bohatej na subtropické pralesy, rozličnú faunu a flóru, nachádzajú nádherné vodopády, ktoré sú na zozname UNESCO. V ďalšom národnom parku Parque Provincial Aconcagua leží najvyššia hora And Aconcangua, ktorej vrchol sa nachádza vo výške 6 959 m.n.m.

Za návštevu stojí rezervácia Esteros del Iberá s bohatým ekosystémom a morská rezervácia Península Valdés, kde žije ohrozená veľryba južná.


Cestovné poistenie do Argentíny

Argentína je určite krásnym miestom na dovolenku. Pri príprave však nezabudnite aj na uzatvorenie cestovného poistenia, s ktorým sa budete cítiť bezpečnejšie a v prípade nečakaných udalostí sa nemusíte obávať starostí a hlavne finančných problémov s tým spojených.

V základnom balíčku vám cestovné poistenie poskytne finančné zaistenie pre prípady:

 • náhleho ochorenia
 • úrazu
 • úmrtia
 

Keď dôjde k nešťastnej udalosti, poisťovňa uhradí za poisteného nevyhnutné náklady na liečbu vrátane všetkých postupov, ktoré s liečbou súvisia a to do výšky poistného limitu, ktorý si poistený zjednal. Poisťovne obvykle ponúkajú niekoľko variant cestovného poistenia.

Základný balíček je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie pripoistenia, ktorými sú najčastejšie:

 • úrazové pripoistenie
 • pripoistenie straty, poškodenia či zničenia
 • pripoistenie zodpovednosti
 • pripoistenie storna zájazdu
 
Cestovnné
poistenie
Hodnotenie článku:  
Počet hlasov: 7

Výhody portálu

 • Okamžitá platnosť poistenia
 • Aktuálne sadzby
 • Ponuky poisťovní
 • Možnosť online platby
 • Bez nutnosti podpisovať papierový návrh zmluvy
 • Akceptovanie návrhu zmluvy zaplatením