Cestovné poistenie do Andalúzie

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Andalúzie.


Andalúzia sa nachádza na juhu Španielska. Jedná sa o najväčšiu a aj najľudnatejšiu autonómnu španielsku oblasť, ktorá sa ťahá od Atlantického oceánu až po pobrežie Stredozemného mora. Jej hlavným mestom, obchodným, politickým i kultúrnym centrom je mesto Sevilla.

Zaujímavosti a tipy

V Andalúzii čaká na návštevníkov nádherná príroda i architektonické skvosty. Nie nadarmo sa hovorí, že Andalúzia je najnavštevovanejšou časťou Španielska. Hlavným dôvodom je rozmanitá príroda. Na severe sa nachádza pohorie Morena a na juhu hory Bética. V strede krajiny sú malebné nížiny Guadalquivir a pobrežie lemujú nádherné pláže.

V Andalúzii je typická maurská architektúra, ktorú je možné vidieť napríklad v Alhambre (Granada), v Córdobe alebo v Giralde (Sevilla). Vynikajúcu atmosféru doplňuje uvoľnená atmosféra, priateľskí a temperamentní Španieli a samozrejme vynikajúce španielske jedlo, ktoré ochutnáte v miestnych reštauráciách a baroch


Porovnanie cestovného poistenia online do Andalúzie

Španielsko je určite zárukou nezabudnuteľnej dovolenky. Pokiaľ však chcete cestovať naozaj bezpečne, potom by vám nemalo chýbať  cestovné poistenie, ktoré vám poskytne ozajstnú finančnú istotu pre prípady náhlych zdravotných problémov. Hlavným dôvodom, prečo si zjednať cestovné poistenie, je drahá zdravotnícka starostlivosť v zahraničí. Aj menší úraz alebo ošetrenie boľavého zubu vás môže stáť tisíce eur.


Je teda lepšie a istejšie mať cestovné poistenie, ktoré kryje všetky náklady za lekársku starostlivosť. Súčasťou sú aj lieky, nutné prevozy alebo hospitalizácie. Navyše si môžete zjednať tiež rôzne typy doplnkového pripoistenia. Pripoistíte si tak cestovnú batožinu, úraz alebo storno zájazdu. Buďte pripravení na každú jednu situáciu. Nemáte cestovné poistenie do Andalúzie? Neváhajte a rýchlo si ho uzatvorte cez našu online kalkulačku.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.