Cestovné poistenie do Amsterdamu

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Amsterdamu.


Amsterdam je hlavné mesto Holandska, ktoré sa nachádza na rieke Amstel. Jedná sa o holandské centrum obchodu, ktoré je zaujímavé tým, že je celé prepletené kanálmi. Práve preto je Amsterdam považovaný za romantické mesto s výnimočnou atmosférou.

Prírodné krásy a zaujímavosti

Metropolu Holandska, Amsterdam, možno naozaj považovať za jedinečné mesto, pretože mu na chuť prídu nielen mladšie kategórie, ale i starší ľudia, vďaka svojej tolerancie, slobody, uvoľnenosti, histórie a umenia. Získa si vás dokonalou kombináciou moderného s historickým a čarovnou atmosférou. Ak chcete toto mesto spoznať viac, odporúčame navštíviť jej hlavné pamiatky, konkrétne najväčšie múzeum Rijksmuseum  , kde sa nachádzajú obrazy slávnych holandských maliarov ako Vermeer či Rembrandt. Významné je tiež múzeum Vincenta van Gogha. K významným pamiatkam patria kráľovský palác či dom Anny Frankovej, v ktorom sa skrývala toto židovské dievča so svojou rodinou. V Amsterdame nemôžete vynechať kanály, ktorých je ich vyše 160 a križujú celé mesto. Vďaka nim je Amsterdam označovaný aj ako Benátky severu. Medzi najznámejšie patrí malebný Prinsengracht a historický Brouwersgracht.O cestovnom poistení do Amsterdamu

Nech už cestujete kamkoľvek, nikdy nezabúdajte na cestovné poistenie. Aj v zahraničí vás môžu stretnúť nemilé udalosti ako je choroba alebo úraz. Liečba v zahraničí sa pohybuje v desiatkach i stovkách tisíc eur. Cestovné poistenie vás pritom bude stáť len pár eur, za ktoré získate finančné zaistenie.


Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


Súčasťou poistenia sú tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú potrebné rady na Vašich cestách. Navyše si môžete pripoistiť rizikové športy, batožiny pre prípad ich straty či krádeže a možné je aj zjednanie poistenia zodpovednosti.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.