Cestovné poistenie do Alžírska

Vaša predstava o dovolenke síce môže byť pokojná a pohodová, ale cestovné poistenie by ste si rozhodne mali uzatvoriť aj pred odchodom do Alžírska.


Na severe Afriky leží druhé najväčšie územie kontinentu, ktorou je Alžírska republika. Územie Alžírska sa rozkladá od brehu Stredozemného mora až do vnútra Sahary na juhu. Alžírsko má veľmi bohatú históriu, ktorá začína tisíce rokov pred naším letopočtom. V 50. až 60. rokoch dosiahla krajina samostatnosti, bohužiaľ tu však stále pretrváva občianske napätie a práve to je dôvod, prečo túto krásnu krajinu navštevuje menej turistov.


Dôležité informácie pred cestou

Aby ste mohli vyraziť do Alžírska, nezabudnite si zaobstarať vízum. Bez neho vás do krajiny určite nepustia. Vízum získate na veľvyslanectve vo Viedni. O aktuálnych podmienkach vstupu sa vždy informujte pred plánovanou cestou.


Povinné očkovanie do Alžírska síce nie je, no odporúča sa vakcína proti žltačke typu A i B, tetanu, besnote a brušnému týfusu.

Prírodné krásny a zaujímavosti

Väčšina turistov navštevuje najmä pohorie Tassili a Hoggar. Najkrajšie miesta tejto chudobnej krajiny, ktorá bola desiatky rokov zmietaná terorizmom a občianskou vojnou, sa však nachádza na severe krajiny. Miestni tu nie sú na turistov príliš zvyknutí, kvôli občianskym rozbrojom a nestálej situácii sem príliš veľa turistov nezavíta, ale aj napriek tomu sú veľmi milí a priateľskí.


Z miest, ktoré by ste v Alžírsku mali určite navštíviť, je hlavné mesto Alžír a mesto Béjaia s krásnymi pobrežnými scenériami. Toto mesto vás prekvapí veľmi príjemnou atmosférou a kultúrou. Miestni Kabylovia si veľmi cenia svoju kultúru, jazyk a písmo. Západne nad mestom leží 600 metrov vysoký masív Yemma Gouraya so španielskou pevnosťou na vrchole. Celá oblasť patrí do Národného parku Gouraya, po ktorého pobreží vedie cesta vytesaná do skaly. Za najkrajšie mesto možno považovať Constantine, vystavané na skale, ktorú pretína tiesňava rieky Rumel. Ďalej na juhu leží pohorie Aurés, známe ako “brána Sahary”. Práve tu sa nachádza Rimanmi vybudované mesto Timgad, ktoré patrí skutočne k úchvatným rímskym pamiatkam nielen v Afrike. A samozrejme je tu tiež Sahara, najväčšia púšť sveta.


O cestovnom poistení do Alžírska

Dovolenku v Alžírsku si určite poriadne užiť a práve preto si nezabudnite uzavrieť cestovné poistenie. Cestovné poistenie nie je drahou záležitosťou a niekoľko dní vás vyjde doslova na pár eur. Pritom vám ale na vašej dovolenke poskytne finančnú istotu pre nečakané prípady ako je choroba či úraz.


Cestovné poistenie pokryje všetky náklady, spojené s neodkladnou liečbou choroby či úrazu. V podstate sa jedná o náklady za:

  • ošetrenie,

  • hospitalizáciu,

  • nutné lieky,

  • liečbu,

  • naliehavé prevozy,

  • repatriáciu,

  • prevoz telesných ostatkov.


To ale nie je všetko. Vyberať si môžete z niekoľkých variant poistných limitov a zároveň si k základnému balíčku zjednať ďalšie pripoistenie. Medzi najviac využívané patria pripoistenie úrazu, straty batožiny, zodpovednosti a tiež pripoistenie storna zájazdu.


Okrem toho sú súčasťou poistenia tiež asistenčné služby, ktoré vám poskytnú pomoc či radu vždy, keď potrebujete.

Cestujte naplno

Nepodceňujte cestovné poistenie

Lekárske ošetrenie, hospitalizácia alebo operácia v zahraničí vás môže vyjsť na stovky tisíc EUR. Kvalitné cestovné poistenie vás plne ochráni pred rizikami a pomôže vám s úhradou nákladov. Okrem krytia liečebných níkladov si môžete poistiť i omeškanie letu či stratu batožiny.


Cestovné poistenie a COVID - 19

Pri uzatváraní cestovného poistenia je dôležité myslieť na súčasnú situáciu spojenú s ochorením COVID-19. Okrem podmienok v našej krajine je potrebné naštudovať si všetky informácie aj o podmienkach na mieste, kam cestujete.


Mnohé poisťovne majú v rámci cestovného poistenia aj krytie COVID-19. V niektorých prípadoch to platí dokonca aj vtedy, keď cestujete do rizikovej krajiny. Poistenie s krytím COVID-19 aj do rizikovej krajiny si u nás môžete pohodlne uzavrieť.