Chystáte sa do zahraničia? Počas balenia by ste okrem oblečenia, pasov, fotoaparátu a kreditnej karty nemali zabudnúť ani na „pribalenie“ veľmi dôležitej veci –cestovného poistenia.

Toto poistenie vám pokryje riziko finančných ťažkostí v prípade neočakávaných udalostí počas rekreácie v zahraničí alebo aj na Slovensku. Väčšina poisťovní na Slovensku ponúka krátkodobé cestovné poistenie alebo celoročné poistenie.


Z pohodlia vášho domova si ho môžete uzatvoriť aj v samotný deň odchodu prostredníctvom internetu a jeho výšku vypočítať pomocou kalkulačky na našom portáli Superpoistenie.sk. Po vyplnení základných údajov vám porovná a zoradí celú ponuku od poisťovní. Stačí si len vybrať a rozhodnúť sa pre to správne cestovné poistenie.

Pred odchodom na dovolenku do zahraničia vám odporúčame zistiť si všetky potrebné informácie o cieľovej destinácii, v ktorej sa budete pohybovať. Ak idete do exotických krajín, určite si dostatočne dopredu zistite všetky zdravotné riziká a s nimi súvisiace odporúčania na povinné očkovanie. Hodiť sa vám rozhodne bude cestovná lekárnička, so všetkými potrebnými liekmi. Pred každou cestou si skontrolujte či máte všetky potrebné doklady - platný občiansky preukaz alebo cestovný pas, európsky preukaz zdravotného poistenia, doklad o cestovnom poistení a podobne. Nezabudnite si vziať ani platobné karty a hotovosť, vyplatí sa mať zaistenú finančnú rezervu pre prípadné problémy. Pred dovolenkou si spíšte zoznam potrebných vecí a pripravte vhodnú batožinu do lietadla.